Aplikacja YouTube dla Windows Phone cofa się w rozwoju

Posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone powinni się poważnie zastanowić, czy warto wykonać aktualizację aplikacji YouTube do najnowszej wersji oznaczonej numerem 3.2. Ze względu na spór Microsoftu z Google aplikacja cofa się w rozwoju i znów staje się jedynie nakładką na stronę mobilną serwisu.

Google nie przygotowało i najwyraźniej nie ma zamiaru przygotować oficjalnych aplikacji służących do korzystania z usług giganta na smartfony z systemem Windows Phone. Microsoft wziął sprawy w swoje ręce i przygotował w końcu własną wersję aplikacji, ale właściciel serwisu z klepami wideo, czyli właśnie firma Google, jest stale niezadowolona z propozycji Microsoftu. I chociaż obie firmy obiecały użytkownikom współpracę w celu jak najszybszego rozwiązania problemu, to jak na razie najwidoczniej nie układa się ona najlepiej.

Z powodu sporu obu firm, ta nie do końca oficjalna, ale całkiem dobra aplikacja YouTube’a straci na komórkach z systemem firmy z Redmond sporo ze swojej użyteczności. Nowa aktualizacja YouTube’a o numerze 3.2 powraca do czasów, gdy była wyłącznie nakładką na mobilną stronę serwisu. Co więcej, użytkownicy zgłaszają w komentarzach w sklepie Windows Marketplace, ze nowa wersja działa albo bardzo słabo, albo wcale.

Na szczęście użytkownicy mogą instalować inne aplikacje przygotowane przez niezależnych deweloperów, które pozwalają na korzystanie z zasobów serwisu YouTube na smartfonach z systemem Microsoftu. Jednym z takich przykładów jest PrimeTube, który na chwilę obecną ma więcej możliwości i działa lepiej niż oficjalna aplikacja.