Aplikacja do smartwatcha Pebble usunięta z App Store. Omyłkowo

Posiadacze telefonów iPhone będący jednocześnie posiadaczami inteligentnych zegarów Pebble mieli ostatnio powód do niepokoju. Aplikacja mobilna zawierająca w opisie informację o wsparciu smartwatcha Pebble została usunięta z Apple Store. Okazuje się jednak, że nie było to celowe działanie, a jedynie błąd moderatorów sklepu z aplikacjami do iPhone'a.

Firma Pebble jest producentem jednych z najpopularniejszych urządzeń z kategorii smartwatchy. Gadżety te od początku były projektowane z myślą o współpracy z telefonami Apple. Na kilka dni przed premierą inteligentnego zegarka Apple Watch posiadacze zegarków Pebble dostali jednak informację, że ich urządzenie może niedługo przestać współpracować z iPhone'ami.

Ze sklepu App Store usunięta została aplikacja Seanav, która w opisie zawierała informację o tym, że współpracuje z zegarkami Pebble. Co ciekawe, aplikacja wspierała Pebble od dłuższego czasu, a najnowsza aktualizacja dotyczyła... wsparcia Apple Watch.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Creative Pebble Pro - świetne, małe głośniki z kilkoma asami w rękawie
  • Pixel Watch od Google sprzedaje się świetnie. Czy Galaxy Watch ma się czego bać?
Aplikacja do smartwatcha Pebble usunięta z App Store. Omyłkowo

Użytkownicy iPhone'ów i zegarków Pebble mogą odetchnąć z ulgą

Usunięcie aplikacji z App Store zostało to odebrano jako ograniczanie przez Apple dostępności w oficjalnym repozytorium z aplikcjami do systemu iOS progamów, które wspierają inne inteligentne zegarki niż Apple Watch.

Okazało się na szczęście, że sytuacja prezentuje się z goła inaczej. Zarówno przedstawiciele Apple zajmujący się App Store, jak i twórcy zegarka Pebble oznajmili, że aplikacje współpracujące z Pebble nie są i nie będą w przewidywalnej przyszłości blokowanie.

Usunięcie aplikacji Seanav ze względu na zawarcie w opisie informaci o wsparciu innego smartzegarka niż Apple Watch zostało opisane jako błąd. Apple zapowiedziało, że deweloperzy nadal będą mogli publikować aplikacje dla Pebble, a firma nie ma zamiaru blokować aplikacji współpracujących z konkurencyjnym smartwatchem.

źródło: wired.com