Aplikacja, która testuje wodoszczelność telefonu bez kropli wody

Wykorzystuje barometr telefonu do sprawdzenia integralności jego wodoodpornego uszczelnienia.

Źródło: Allison Johnson / The Verge

Water Resistance Tester, aplikacja dostępna w sklepie Google Play, to z pewnością jedna z wielu zaskakujących i bardzo przydatnych pozycji. Testuje ona integralność telefonu z certyfikatem IP67 / IP68 poprzez użycie barometru urządzenia. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, postępować z zgodnie z jej poleceniami, aby mocno nacisnąć na ekran i po chwili pojawi się komunikat, czy telefon zdał test.

Ray Wang, twórca omawianej aplikacji, stworzył ją, aby pomóc użytkownikom smartfonów w sprawdzeniu stanu uszczelnienia po naprawie lub latach użytkowania, po których urządzenie mogło zostać nadgryzione przez ząb czasu. Oczywiście, nawet jeśli nasze urządzenie przejdzie test pomyślnie, nie oznacza to, że możemy swobodnie wrzucić smartfon do jeziora. Według użytkowników Reddita oraz recenzji w sklepie Google Play, aplikacja działa jednak dość niezawodnie, a jej wyniki pokrywają się ze stanem rzeczywistym telefonu.

Zobacz również:

  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin

Nie jest to pierwsza aplikacja tego typu, choć większość z nich, które można znaleźć w sklepie Google Store, są przeznaczone dla starszych telefonów z innym stylem hydroizolacji. Mogą przez to działa nieprawidłowo, a za czym idzie - dostarczać przekłamane wyniki. W każdym razie, aplikacja Water Resistance Tester wydaje się działać dobrze i być bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy potrzebny jest nam szybki, niezobowiązujący - ale wciąż wiarygodny - test wodoodporności naszego telefonu. W dodatku jest dostępna za darmo, choć istnieje opcja na usunięcie reklamy na dole ekranu po zapłaceniu 1 dolara.