Aplikacje 64-bitowe dzięki Intelowi?

AMD jest producentem, który zainicjował rewolucję 64-bitową i zmusił Intela do zmiany poglądów na temat układów tego typu. Wygląda na to, że to jednak Intel odegra najważniejszą rolę w popularyzacji nowych rozwiązań dzięki swojej sile perswazji w stosunku do producentów oprogramowania.

Firma zaprezentowała nowe narzędzia programistyczne, które mają pomóc twórcom aplikacji, projektować, analizować oraz optymalizować silniki programów pod kątem procesorów Intela z rozszerzeniami 64-bitowymi (EM64T). Narzędzia zawierają m.in. kompilatory, analizatory wydajności VTune oraz biblioteki Math Kernel. Przeznaczone są do tworzenia aplikacji w środowiskach Linux i Windows, a zastosowane w nich udoskonalenia przystosowujące programy do wykorzystania pełni możliwości układów 64-bitowych mogą być wykorzystywane przez procesory Pentium 4 i Xeon. Programiści, którzy chcieliby w swych produktach zawrzeć 64-bitowe instrukcje mogą konsultować się ze specjalistami z Intel Solution Services.

Pentium 4 wyposażone w rozszerzenia EM64T pojawi się na rynku w momencie premiery 64-bitowej wersji systemu operacyjnego Windows.

Zobacz również:

  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.06.2023]
  • Intel opublikował niespodziewaną aktualizację swoich procesorów. O co chodzi?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: