Aplikacje, które odmienią twoją komórkę

Dzisiejsze komórki to już nie tylko urządzenia, które służą do dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych - to prawdziwe kombajny, które łączą w sobie telefon, aparat, kamerę, komputer, GPS, odtwarzacz MP3, mogą nawet pełnić rolę telewizora. Codziennie powstają dziesiątki nowych aplikacji dla telefonów komórkowych czy urządzeń PDA - część z nich cechuje się doskonałą jakością i dużymi możliwościami. W artykule prezentujemy 10 programów, które powinieneś mieć zawsze w kieszeni.

Trudno obalić tezę, że dzisiejsze telefony komórkowe to małe, mobilne komputery. Najnowszy model Nokii, oznaczony symbolem N96, posiada procesor taktujący z prędkością 369Mhz, 128MB pamięci operacyjnej oraz 16GB dyskowej. Komórka stała się doskonałym narzędziem do surfowania po Internecie - przeglądarki niewiele ustępują odpowiednikom z tradycyjnych komputerów, programy pocztowe to w pełni funkcjonalne aplikacje, a z telefonem w kieszeni można się wybrać do każdego miejsca na świecie bez ryzyka zgubienia drogi, bo przecież zawsze można skorzystać z wbudowanego modułu nawigacji satelitarnej, który powoli staje się standardem. Długo można by rozwodzić się nad możliwościami telefonów komórkowych - są one ogromne.

Każdego dnia na rynku oprogramowania do komórek panuje duży ruch - nieustannie powstają nowe aplikacje, które próbują przyciągnąć do siebie użytkowników telefonów. Są dziesiątki programów, które warto mieć, ale nie brakuje też oprogramowania, które jest zwyczajnie kiepskie, bądź wątpliwie przydatne. Poniżej znajdziesz 10 aplikacji, naszym zdaniem niezbędnych na każdej komórce. Gorąco zachęcamy również do korzystania z nowej sekcji w naszym dziale FTP - właśnie z oprogramowaniem na telefony komórkowe. Dział mobile jest obecnie w wersji beta, jednak już teraz oferujemy naszym Czytelnikom ponad półtora tysiąca aplikacji - jeśli masz jakieś uwagi dotyczące serwisu, bądź znasz program, który powinien się tam znaleźć, to nie wahaj się napisać o tym w komentarzu do artykułu.

10. RDM+: Remote Desktop Mobile (Java, Windows Mobile, BlackBerry)

Dzięki tej aplikacji będziesz mógł uzyskać zdalny dostęp do swojego komputera osobistego wprost na ekranie swojego telefonu komórkowego. Możesz robić wszystko tak, jakbyś siedział naprzeciw niego - wysyłać i odbierać pocztę e-mail, przeglądać strony internetowe, edytować dokumenty, czy zarządzać danymi zgromadzonymi na dysku.

Wersja na telefony obsługujące Javę.

Wersja na Blackberry.

Wersja na Windows Mobile.

9. Pocket RAR (PocketPC)

Mobilna wersja znanego programu kompresującego pliki, WinRAR. Umożliwia kompresowanie, dekompresowanie oraz usuwanie plików z archiwów RAR i ZIP. Obsługuje archiwa składające się z wielu plików oraz szyfrowanie.

Wersja na PocketPC.


Zobacz również