Aplikacje na Androida nie działają! To globalna awaria. Sprawdź co robić

Aplikacje na Androida przestały działać. Wszystko przez jeden program powiązany z usługami Google. Sprawdź jak naprawić system.

W godzinach wczesno porannych użytkownicy różnych smartfonów z Androidem zaczęli donosić o problemach z uruchamianiem aplikacji. Okazuje się, że awaria jest globalna, a Google pracuje już nad rozwiązaniem problemu. Na szczęście mamy dla Was kilka porad, które pozwolą na poradzenie sobie z irytującą usterką.

Smartfon z Androidem

Smartfon z Androidem

Za problem z działaniem aplikacji odpowiedzialny jest program Android System WebView. Pozwala on wyświetlać aplikacjom na Androida treści internetowe. Błąd uniemożliwia uruchomienie aplikacji PWA. Powoduje również problem z niektórymi klasycznymi programami na Androida, które pobierają treść z sieci.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?

Portal The Verge uzyskał oświadczenie firmy Google:

Jesteśmy świadomi problemu z WebView powodującego awarię niektórych aplikacji na Androida dla niektórych użytkowników. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem poprawki.

Niektórzy producenci urządzeń z Androidem są szybsi od Google i udostępnili własne instrukcje, które pozwalają naprawić działanie aplikacji na Androida. Samusng udostępnił instrukcje, w której informuje jak naprawić problem z Android System WebView.

W tym celu należy udać się do Ustawień > Aplikacje > nacisnąć trzy kropki > wybrać Pokaż aplikacje systemowe > wyszukać Android System WebView > kliknąć Odinstaluj aktualizacje.

Google raportuje na swojej stronie o problemach. Aktualny status można sprawdzić tutaj. Sytuacja powinna unormować się w ciągu kilku godzin.

AKTUALIZACJA 23.03.2021 godzina 09:45

W przypadku wybranych aplikacji takich jak na przykład HBO GO czy Allegro pomaga również wyczyszczenie pamięci podręcznej programu.

Aby to zrobić należy przejść do Ustawień > Aplikacje > wybrać nie działającą aplikację > Wyczyść dane.

Sprawdź najnowsze informacje o Androidzie 12.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: