Aplikacje pod Kinect w Windows Store

Microsoft ogłosił, że w Windows Store pojawiły się aplikacje przeznaczone pod Kinect. W ten sposób chce zachęcić deweloperów do tworzenia programów, które będą obsługiwać technologię ruchową.

Oczywiście Kinect pod Windows dostępny jest już od dawna, ale po nieudanej próbie podbicia rynku gier tym kontrolerem, Microsoft skupił się głównie na implementowaniu tego rozwiązania w specjalistycznych aplikacjach, przeznaczonych głównie dla przemysłu medycznego oraz technologicznego. Aplikacje tego typu były dostępne dla wąskiej grupy odbiorców. Teraz pojawiają się także w Windows Store, dostępne dla każdego chętnego, a wyróżnione zostały trzy: edukacyjne Nayi Daisha, narzędzie do tworzenia animacji YAKiT oraz program do tworzenia modeli 3D - mogą być one następnie drukowane. Nazywa się po prostu 3D Builder.

Aplikacje pod Kinect w Windows Store

3D Builder z obsługą Kinect

Udostępniając te aplikacje Microsoft ma nadzieję zachęcić nie tylko deweloperów do tworzenia obsługujących Kinect aplikacji, ale również i użytkowników Windows do nabywania kontrolera ruchowego. Jak napisano na firmowym blogu, "Kinect v2 otwiera nowy świat możliwości". Jednak jak na razie nie widać żadnego hitu, który sprawiłby, że człowiek ma ochotę wydać dodatkowe kilkaset złotych. Może w przyszłości?