Aplikacje przez kablówkę

Excite@Home zaoferował klientom dostęp do gier oraz programów użytkowych na żądanie.

Firma Excite@Home oferująca szerokopasmowy dostęp do Internetu przez sieci telewizji kablowych, uruchomiła usługi "oprogramowania na żądanie". Subskrybenci otrzymają zdalny dostęp do setek gier i programów edukacyjnych. W późniejszym okresie firma udostępni również "poważniejsze" oprogramowanie np. aplikacje do zarządzania domowym budżetem.

"Usługi typu - software-on-demand - zrewolucjonizują dostęp do oprogramowania. Dotychczas większość klientów kupowała średnio 3 nowe programy rocznie. Teraz uzyskają oni dostęp do setek aplikacji płacąc jedynie abonament." - powiedział Larry Berkin, szef działu rozwoju nowych usług w Excite@Home.

Obecnie dwie firmy podpisały już umowę z Excite na dystrybucję tej usługi. Media Station oferuje subskrybcję SelectPlay z miesięcznym dostępem za 9,95 USD albo dwudniowym za 3,95 USD. Into Networks za dostęp przez miesiąc do "kanału tematycznego" (gry, rozrywka) pobiera 6 USD. W obu przypadkach użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego.

Usługa dostępna jest na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.


Zobacz również