Apogeum strachu - pierwszy film SF nakręcony w kosmosie zostanie udostępniony

Apogee of Fear czyli pierwszy film SF nakręcony w kosmosie jednak zostanie nam udostępniony. NASA od 2008 roku wstrzymywała się z publikacją.

Richard Garriott

Apogee of Fear (czyli Apogeum Strachu) to 8-minutowy film nakręcony przez kosmicznego turystę na pokładzie ISS w 2008 roku. Nakręcił go Richard Garriott przy pomocy dwóch astronautów z NASA i rosyjskiego kosmonauty. To pierwszy kosmiczny film ze scenariuszem.

Cenzura

Cenzura

Czy NASA obawiała się Apogeum Strachu?

Jednak NASA wstrzymywała publikację filmu i to bez znaczącej przyczyny - jedynym podanym uzasadnieniem było to, że Garrett nie uzgodnił wcześniej z NASA zamiaru zrobiona filmu na pokładzie ISS. Od 2008 roku już trochę czasu minęło - wydawało się, że już Apogeum Strachu nie zobaczymy. Na szczęście NASA zmieniła swoją decyzję. Nie wiadomo tylko, kiedy dokładnie film będzie do obejrzenia. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu w sieci pojawił się dokumentalny film pt. First Orbit, przedstawiający pierwszy lot Gagarina.

ISS

ISS

Komentarz

Apogeum strachu - trochę dramatyczny tytuł wybrał autor jak na 8-minutowy film tego typu - nie sądzicie? A jaki jest Wasz ulubiony fabularny kosmiczny film? Moje dwa ulubione kosmiczne filmy to Odyseja kosmiczna 2001 i W stronę Słońca.