Apollo GP-5222 - pad nie tylko dla fanów bijatyk!

Apollo GP-5222 to bardzo rozbudowany bezprzewodowy pad dla graczy, którzy raczej nie przepadają za ślęczeniem pół metra od monitora. Czy ma szanse zabłyszczeć na obwarowanym od dawna rynku kontrolerów gier?

W pudełku z jajeczno-żółtym padem znajdziemy, oprócz oczywiście jego samego, odbiornik, sterowniki i wybitnie krótką instrukcję. Niestety producent nie dołącza baterii, których potrzeba multum, bo aż cztery paluszki AA. To dużo za dużo, szczególnie że pad pochłania energię jak smok.

Ciekawe jest jednak, że zawarty ma w sobie system oszczędności baterii, niestety jego skuteczność jest średnia. Przyjrzyjmy się bliżej co firma Apollo ma nam do zaoferowania za cenę ok. 110 złotych.

Wygląd, ergonomia i Force Feedback

Pad jest czarno żółty i nie należy do najpiękniejszych. Wygoda trzymania jest średnia. Najzwyczajniej nie leży w dłoniach tak, jak powinien. Do dyspozycji gracz dostaje dwa mini joysticki, krzyżak kierunkowy i dziesięć programowalnych przycisków.

Pierwsze cztery umieszczone są super, tuż pod prawym kciukiem. Krzyżak jest również wygodny w użyciu, tak samo jak mini joysticki. Kolejne cztery przyciski oznaczone jako spusty są umieszczone pod palcami wskazującymi. Tak jak dwa dolne nie wymagają wysiłku od dłoni i są umieszczone intuicyjnie, tak pozostałe wymagają już niestety kombinowania.

Najgorsze bez wątpienia są przyciski oznaczone jako 9 i 10. Żeby je nacisnąć trzeba mieć dłoń koszykarza. W innym przypadku potrąci się joysticki. Pad ma wbudowany system Force Feedback, który działa tylko w samochodówkach. Niestety w tego typu grach bardziej komfortowa będzie bezprzewodowa klawiatura niż pad Apollo.

Jak się gra?

Trzeba od razu powiedzieć: ten pad jest stworzony do gier sportowych jak FIFA albo do bijatyk typu Mortal Kombat . Innego typu rozrywka, mimo Force Feedback'u, spustów i dwóch diod będzie niewygodna i denerwująca. Jednak jeśli zamiarem gracza są gry w stylu NBA to będzie zadowolony, lub wręcz zachwycony.

W tego typu rozgrywkach krzyżak, dwa spusty i cztery przyciski wystarczają spokojnie. A te elementy Apollo dopracowano w stopniu bardzo dobrym. Kalibracja urządzenia nie nastręcza problemów i nie trzeba jej dokonywać często. Plusem są sterowniki, które dokonują regulacji urządzenia za użytkownika.

Podsumowanie

Jeżeli pad ma służyć do rozgrywania meczów Polska-Anglia lub do zabijania przeciwników ciosami karate, to Apollo wyprodukowało bardzo dobry, bezprzewodowy kontroler gier. Jeśli zaś gracz chce sobie kupić pad do samochodówek, czy innych gier, to lepiej żeby zaopatrzył się w kierownicę, albo przynajmniej dobrą klawiaturę.

GP-5222 dołącza do kontrolerów jako "jeden z wielu". Nie ma w sobie zupełnie nic, co byłoby ciekawe albo zwracało na siebie uwagę. No chyba że te dwie diody, które nie wiadomo po co są. Urządzenie jednym słowem jest nazbyt rozbudowane. Kto wie? Może stoimy u wrót ery, gdzie w padach będzie znajdowała się klawiatura?

Apollo GP-5222

Cena: 110 zł

Producent: Apollo Multimedia

Strona producenta: http://www.apollomultimedia.com.pl

Wymagania: DirectX 7.0 port USB


Zobacz również