AppUp Center - intelowski magazyn aplikacji dla netbooków

Intel pokaże za kilka dni na targach Mobile World Congress (Barcelona) szereg nowych aplikacji do uruchamiania na netbookach i urządzeniach przenośnych, zaprojektowanych w ramach nowej inicjatywy AppUp Center.

AppUp Center to magazyn aplikacji, funkcjonujący podobnie jak inne magazyny tego rodzaju, takie jak App Store (Apple) czy Android Market (Google). Intel liczy na to, że programiści będą umieszczać w magazynie i udostępniać bezpłatnie szerokim rzeszom użytkowników zaprojektowane przez siebie aplikacje, które można uruchamiać na netbookach i innych przenośnych urządzeniach zawierających mniejsze ekrany, określanych przez firmę jako internetowe urządzenia mobilne.

Intel zaprezentuje osiem aplikacji. Będą to zapowiadane wcześniej cztery aplikacje (Fring, PopCatcher, Fanomena i Fluoh) i cztery nowe: JayCut (edytor wideo), PhotoFlow (przeglądanie obrazów), Vagalume (radio internetowe) i EyeSight (aplikacja wykorzystująca wbudowaną w netbooka kamerę, pozwalającą komunikować się z urządzeniem za pomocą ruchu rąk).

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [17.03.2023]
  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [20-03-2023]