Apple AirPods Pro 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [05.01.2022]

Przedstawiamy wszystkie najnowsze informacje, plotki i przecieki na temat drugiej generacji AirPods Pro.

Źródło: MacRumors.com

Odkąd AirPods Pro zostały wydane w październiku 2019 roku, Apple wciąż nie zdecydowało się na wydanie kolejnej generacji tych słuchawek. Mówi się jednak, że firma podobno pracuje nad nową wersją - AirPods Pro 2 - których design może na nieco zaskoczyć.

Ten materiał zbiorczy obejmuje wszystko, co wiemy do tej pory o AirPods Pro 2.

AirPods Pro / Źródło: Apple

AirPods Pro / Źródło: Apple

Data premiery

Na ten moment nie wiadomo za wiele na temat daty wydania AirPods Pro 2. W zeszłym roku twierdzono, że tegoroczny model będzie właśnie następcą AirPods Pro, ale jak się jednak okazało - Apple zaprezentowało trzecią generację standardowych słuchawek AirPods.

Zobacz również:

  • Co ma w środku podróba iPhone 13, ale z systemem HarmonyOS?
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [28.01.2022]
  • Najlepsze słuchawki TWS - True Wireless [Ranking 2022]

Spekuluje się, że Apple zaprezentuje drugą generację AirPods Pro pod koniec 2022 roku, natomiast są to jedynie niczym potwierdzone pogłoski.

Design

AirPods Pro już teraz posiadają krótszy trzonek niż standardowe AirPods, ale AirPods Pro 2 mogą całkowicie z niego zrezygnować.

AirPods Pro / Źródło: Apple

AirPods Pro / Źródło: Apple

AirPods 3 / Źródło: Apple

AirPods 3 / Źródło: Apple

Według redakcji Bloomberg, Apple chce, aby AirPods Pro 2 były jeszcze bardziej kompaktowe, zapewne poprzez wyeliminowanie krótkiego trzonu, który wystaje z dołu. Firma podobno testuje bardziej zaokrąglony kształt, co oznaczałoby, że AirPods 2 mogą być podobne do Google Pixel Buds lub Samsung Galaxy Buds.

Google Pixel Buds / Źródło: Google

Google Pixel Buds / Źródło: Google

Galaxy Buds 2 / Źródło: Samsung

Galaxy Buds 2 / Źródło: Samsung

Kłopoty z rozwojem?

Uzyskanie mniejszego rozmiaru AirPods Pro okazało się sporym wyzwaniem, więc ostatecznie Apple może zrezygnować z pójścia w stronę bardziej kompaktowej formy.

Mówi się, że firma nie jest w stanie zmieścić obecnych funkcji AirPods Pro, wszystkich anten i mikrofonów w mniejszej obudowie.

AirPods Pro 2 z głośnikiem w etui?

W sieci pojawiły się bardzo ciekawe zdjęcia, które podobno przedstawiają AirPods Pro 2. Co jednak ciekawe, konstrukcja etui ładującego posiada na dole otwory na głośniki, po środku których znajduję się port Lightning. Głośniki te rzekomo zostały zaimplementowane w celu zwiększenia funkcjonalności aplikacji Znajdź, dzięki czemu samo zgubione etui wydawałoby dźwięk, nawet gdyby słuchawki znajdowałyby się w środku lub poza nim.

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Śledzenie aktywności Fitness

Oczekuje się, że nadchodzące AirPods Pro 2 będą wyposażone w funkcje śledzenia aktywności fitness. Zakłada się, że będzie to możliwe dzięki wbudowanym czujnikom ruchu.

Inne funkcje

Oprócz zmian w wyglądzie i nowych czujników, AirPods Pro 2 mają być identyczne z obecną wersją AirPods Pro.

Na pewno należy się zwiększenia wsparcia dla dźwięku przestrzennego, szybszego parowania z nowymi urządzeniami i przełączania pomiędzy nimi, aktywnej redukcji szumów i trybu przezroczystości.

AKTUALIZACJA 12.11.2021

Plotka: AirPods Pro 2 mają pojawić się w trzecim kwartale 2022 roku

Według nowej plotki, rzekomo opartej na źródłach pochodzących z łańcucha dostaw, Apple wyda drugą generację AirPods Pro w trzecim kwartale 2022 roku.

Jak informowali nas już szanowani reporter Bloomberg, Mark Gurman, oraz analityk, Ming-Chi Kuo, Apple opracowuje drugą generację AirPods Pro, które mają pojawić się w 2022 roku. Żaden z panów nie jest jednak w stanie jasno stwierdzić, kiedy miałaby odbyć się premiera tych słuchawek.

Najnowsza plotka pochodzi od użytkownika @FronTron z Twittera, który w piątek zmienił poprzednie twierdzenie dokonane w sierpniu - AirPods Pro 2 zostaną wprowadzone przed drugim kwartałem przyszłego roku. Jak wynika z jego przewidywań, druga generacja AirPods Pro 2 pojawi się w trzecim kwartale 2022 roku. Okres ten tradycyjnie obejmuje 92-dniowe okno między 1 lipca a 30 września.

Jak informuje redakcja MacRumors, informacja pochodzi bezpośrednio z łańcucha dostaw i opiera się na tym samym źródle, które prawidłowo przewidziało, że AirPods 3 zostaną wydane pod koniec 2021 roku. Nie jest to jednak pewne, dlatego warto patrzyć na to z przymróżeniem oka.

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Źródło: MacRumors.com

Mark Gurman powiedział, że Apple ma na celu, aby AirPods Pro 2 były bardziej kompaktowe poprzez wyeliminowanie krótkiego trzpienia. Firma podobno testuje "bardziej zaokrąglony kształt, który wypełnia więcej ucha użytkownika". Widzieliśmy już rzekome zdjęcia drugiej generacji AirPods Pro, które zaprzeczają pogłoskom o konstrukcji bez łodygi, ale pochodzą one ze źródła bez ustalonej historii i nie możemy zweryfikować ich dokładności.

Gurman i Debby Wu z Bloomberg zgłaszali w maju, że AirPods Pro 2 będą zawierać zaktualizowane czujniki ruchu z naciskiem na śledzenie fitness. Na podstawie ulepszeń wprowadzonych do nowych AirPods 3, oczekuje się również, że druga generacja AirPods Pro 2 wprowadzi certyfikat IPX4, etui ładują MagSafe i nowe czujniki wykrywania skóry, które zastąpią istniejące czujniki optyczne.

AKTUALIZACJA 19.11.2021

Czy warto czekać na AirPods Pro 2?

Druga generacja AirPods Pro z pewnością jest warta oczekiwań - na ten moment pierwsza generacja pozostaje najbardziej opłacalnymi słuchawkami w ofercie Apple. Mając to na uwadze - oraz fakt, że AirPods 3 nie przyniosły nic, poza odświeżoną konstrukcją - można śmiało zakładać, że AirPods Pro 2 zaoferują o wiele lepszą jakość dźwięku, kilka nowych i usprawnienie obecnych funkcji, a także zupełnie nowy design.

Jeśli jednak nie chcesz czekać, koniecznie sprawdź nasze porównania: AirPods 3 vs AirPods 2 oraz AirPods 3 vs AirPods Pro.

AKTUALIZACJA 24.11.2021

Promocje na słuchawki AirPods z okazji Black Friday!

PONIŻSZE OFERTY SĄ NIEAKTUALNE

Apple uruchomiło oferty z okazji Black Friday w sklepie Apple Store. Firma sprzedaje swoje produkty w regularnych cenach, a za zakup wybranych modeli otrzymamy karty podarunkowe o różnej wartości. Kupując słuchawki Apple AirPods 2, AirPods 3 oraz AirPods Max możemy liczyć na nawet 300 zł zwrotu na karcie podarunkowej. Link do oferty

AirPods 2 gen.

  • Cena: 589 zł; 649 zł

Dostępne w RTV Euro AGD

Najlepsza oferta nadal znajduje się na polskim Amazonie, ale za 30 zł więcej słuchawki kupimy również w RTV Euro AGD. Oferta wygląda atrakcyjnie również w ratach. Sklep płaci za nas dwie raty, więc finalnie za słuchawki zapłacimy 549,74 zł.

AirPods Max

  • Cena: 1999 zł; 2149 zł

Dostępne w RTV Euro AGD

AKTUALIZACJA 01.12.2021

Oto prototypy przezroczystych słuchawek AirPods i zasilacza o mocy 29 W

Zdjęcia przezroczystych prototypów AirPods i zasilacza Apple o mocy 29 W zostały udostępnione na Twitterze przez kolekcjonera urządzeń Apple, Giulio Zompetti.

Prototypy, które wydają się być albo pierwszej generacji, albo drugiej generacji AirPods, wyposażone są w jasny plastik wzdłuż trzpienia i wokół zewnętrznej strony wkładki dousznej, a także w standardowy biały plastik na wewnętrznej stronie wkładki. Przezroczyste obudowy są czasami używane do tworzenia prototypów, aby umożliwić inżynierom bezpośredni dostęp do urządzenia.

W zeszłym tygodniu, Zompetti udostępnił również zdjęcia prototypu ładowarki z przezroczystą obudową. Zasilacz o mocy 29 W był dostarczany z 12-calowym MacBookiem, ale został wycofany z tego urządzenia w 2018 roku i zastąpiony adapterem o mocy 30 W.

Firma Apple jest znana z używania przezroczystych obudów do prototypów, sięgających czasów Macintosha Classic. Inne prototypy urządzeń Apple, takich jak dla Macintosh Portable i Newton pojawiły się w ciągu tego roku, ale jest to pierwszy raz, kiedy przezroczysta obudowa została zaobserwowana na urządzeniach tak kompaktowych i wydanych stosunkowo niedawno niedawno, jak AirPods.

Ming-Chi Kuo potwierdza: AirPods Pro 2 jesienią 2022 roku!

Znany analityk Apple właśnie ujawnił harmonogramy dotyczące premier nadchodzących urządzeń tej firmy. Według Ming-Chi Kuo (za pośrednictwem 9To5Mac), Apple planuje wydać aż trzy różne wersje swojego smartwatcha jesienią przyszłego roku: Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 oraz wzmocnioną (rugged) wersję dla sportowców.

Ponadto, firma ma w planach zaprezentować także AirPods Pro 2, które będą wyposażone w nowe wbudowane czujniki związane ze zdrowiem.

AKTUALIZACJA 05.01.2022

Windows 11 otrzymuje wsparcie dla Apple AirPods

Windows 11 wkrótce otrzyma ulepszone wsparcie dla wszystkich modeli słuchawek produkowanych przez Apple. Stosowne opcje pojawiły się już w wersji Windows 11 Insider Preview o numerze kompilacji 22526.

Z funkcji ucieszą się posiadacze smartfonów iPhone oraz słuchawek AirPods, którzy wykorzystują je w połączeniu z komputerami z systemem operacyjnym Windows. Po aktualizacji, Windows 11 otrzyma predefiniowane ustawienia mikrofonów, które pozwolą ograniczyć hałasy z otoczenia.

Aktualizacja: 05 stycznia 2022 14:24
Aktualizacja: 09 grudnia 2021 12:05
Aktualizacja: 01 grudnia 2021 12:49
Aktualizacja: 24 listopada 2021 14:48
Aktualizacja: 19 listopada 2021 16:26
Aktualizacja: 12 listopada 2021 12:30