Apple AirTag - jak zaktualizować oprogramowanie [PORADNIK]

Lokalizatory AirTag posiadają wbudowane oprogramowanie układowe, które jest aktualizowane przez Apple. Sprawdź, co zrobić, aby zaktualizować AirTaga do najnowszej wersji oprogramowania.


Lokalizatory Apple AirTag podobnie jak słuchawki z rodziny AirPods posiadaj wbudowane oprogramowanie układowe z możliwością aktualizacji. Z czasem firma Apple wprowadza na rynek nowe aktualizacje, które oferują dodatkowe funkcje, usuwają błędy oraz dodają poprawki zabezpieczeń.

Lokalizator AirTag

Lokalizator AirTag

Apple AirTag zostały wprowadzone na rynek z oprogramowaniem o numerze wersji 1.0.225. Po niecałym miesiącu od premiery pojawiło się nowe oprogramowanie o numerze 1.0.276. Firmware wprowadza dodatkowe opcje zabezpieczeń chroniące przypadkowych użytkowników przed śledzeniem z wykorzystaniem lokalizatorów AirTag. W przyszłości na rynku pojawią się kolejne wersje oprogramowania układowego.

Sposób aktualizacji lokalizatorów Apple AirTag różni się od instalacji nowej wersji systemu operacyjnego na smartfonach, tabletach czy komputerach. Sprawdź jak zaktualizować lokalizator Apple AirTag do najnowszej wersji oprogramowania układowego.

Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania układowego lokalizatora Apple AirTag?

Lokalizatorami Apple AirTag zarządzamy z poziomu aplikacji Lokalizator.

Po jej uruchomieniu przechodzimy do zakładki Przedmioty i wybieramy nasz lokalizator AirTag. Dotykamy w okolicach poziomu naładowania baterii. Aplikacja lokalizator wyświetli numer seryjny oraz wersję oprogramowania sprzętowego lokalizatora AirTag.

Jak zaktualizować oprogramowanie układowe lokalizatora Apple AirTag?

Lokalizator Apple AirTag podobnie jak słuchawki Apple AirPods nie pozwalają na ręczne sprawdzenie i wymuszenie instalacji aktualizacji oprogramowania. Proces instalacji nowej wersji firmware jest zautomatyzowany, ale aby mógł zostać uruchomiony trzeba spełnić kilka warunków:

  • Smartfon iPhone oraz lokalizator Apple AirTag muszą znajdować się w zasięgu Bluetooth
  • Smartfon musi być podłączony do zasilania
  • Oba urządzenia muszą pozostawać niedaleko siebie przez dłuższy czas

Jak widać najlepszą opcją na wymuszenie aktualizacji lokalizatora Apple AirTag jest pozostawienie go niedaleko ładującego się smartfona na noc. Następnego dnia lokalizator powinien pracować pod kontrolą najnowszego dostępnego aktualnie oprogramowania układowego. Przeprowadzenie aktualizacji nie jest sygnalizowane żadnym powiadomieniem na telefonie iPhone.