Apple App Store: pobrała 25-miliardową aplikację. Dostała 10 000 USD

Na początku marca ze sklepu Apple App Store pobrana została 25-miliardowa aplikacja. Dokonała tego mieszkanka Chin, której w związku z tym wręczono uroczyście bon o wartości 10 tysięcy dolarów.

Osobą, która pobrała 25-miliardową aplikację ze sklepu App Store okazała się mieszkająca w Qingdao kobieta o nazwisku Fu Chunli. Szczęśliwa dla niej aplikacja to darmowa gra Where's My Water?.

Polecamy: Chińscy deweloperzy: dziękujemy Apple za App Store!

Fu Chunli nie wiedziała, że pobranie przez nią aplikacji wiąże się z tak przyjemną niespodzianką. Informację o tym przekazał jej przedstawiciel Apple, który zaprosił ją do sklepu w Pekinie, gdzie odebrała bon o wartości 10 tysięcy dolarów. Dodatkowo mogła zapoznać się tam z "jabłkowymi" różnymi produktami, o których, jak się okazało, nie miała w większości najmniejszego pojęcia.

Polecamy: Linus Torvalds nie chciał pracować dla Apple. Odmówił Jobsowi

Całe to wydarzenie zostało mocno nagłośnione przez Apple. Towarzyszyła mu grupa fotografów i dziennikarzy, którzy nie odstępowali na krok Fu Chunli. Jest to o tyle interesujące, że podobne wygrane były już wcześniej inkasowane, lecz nigdy ich wręczenie nie było tak uroczyste. W sumie jednak nie ma się co dziwić, gdyż był to pierwszy taki przypadek w Chinach, które to państwo postrzegane jest przez firmę Apple (zresztą słusznie) jako bardzo perspektywiczne i mogące zasilić jej konto wieloma miliardami dolarów.

Fu Chunli została nazwana przez chińskie media "Apple Girl" z Chin.