Apple App Store "wyda" wkrótce 50-miliardową aplikację. Dołączycie do wyścigu o 10 tys. USD?

Firma Apple poinformowała, że wkrótce z App Store zostanie pobrana 50-miliardowa aplikacja. Z tej okazji ogłosiła też konkurs.

Sklep App Store został otworzony przez Apple w 2008 roku. Po słabym starcie z czasem zaczął on rozszerzać ofertę w zastraszającym tempie stając się najważniejszym elementem rozwoju "jabłkowego" mobilnego rynku.

W lipcu 2011 roku z App Store pobrana została 15-miliardowa aplikacja, w marcu 2012 roku 25-miliardowa, natomiast w styczniu tego roku 40-miliardowa. Jak się też właśnie dowiadujemy, wkrótce zostanie przekroczona kolejna bariera ustalona na poziomie 50 miliardów pobranych aplikacji.

Z tej okazji firma Apple uruchomiła na iTunes specjalny licznik, który w momencie pisania tego tekstu przedstawiał, co widać na zamieszczonym powyżej zrzucie ekranu, liczbę 49 241 012 481. Jest więc jeszcze czas, aby zainkasować główną nagrodę za pobranie 50-miliardowej aplikacji, którą jest bon o wartości 10 tysięcy dolarów. Dodatkowo kolejnych 50 szczęśliwców może liczyć na bony o wartości 500 dolarów.

Szczegóły dotyczące promocji znajdziecie tutaj.


Zobacz również