Apple Car pojawi się w 2024 roku?!

Czy jest to jedynie bardzo optymistyczny wariant, czy może 2024 rok to realistyczny termin?

Fot. macrumors.com

Jeżeli najnowszy raport DigiTimes okaże się prawdą, to nie później niż w 2024 roku Apple może rozpocząć produkcję swojego pierwszego samochodu: Apple Car.

Tutaj należy postawić pierwszy znak zapytania. Jego głównym powodem jest fakt, że informację jako pierwszy przekazał właśnie portal DigiTimes, który wedle danych AppleTrack cieszy się jedynie 61% trafności swoich przewidywań. Jednak termin podany przez portal jest prawdopodobny i niewykluczone, że już za trzy lata pierwsze samochody Apple opuszczą linie produkcyjne. Inny ze znanych analityków rynku, Ming Chi-Kuo twierdzi natomiast, że na Apple Car poczekamy co najmniej do 2025 roku.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 05.12.2021]
  • Apple Car bez kierownicy i pedałów? Zobacz ten projekt!
  • Poważna wpadka Tesli! Właściciele natychmiast do serwisu

Zdaniem dziennikarzy portalu przedstawiciele Apple spotkali się nie tak dawno z członkami LG Electronics oraz SK Group, aby omówić plany związane z produkcją elektrycznych samochodów giganta z Cupertino. Sam projekt wydaje się być oczkiem w głowie Tima Cooka, który planuje zrealizować go jeszcze przed potencjalnym ustąpieniem ze stanowiska prezesa firmy w 2025 roku.

Wiemy, że Apple rozpoczęło prace nad tego typu projektem jeszcze na długo, zanim Cook został prezesem firmy. Pierwsze wzmianki o samochodzie giganta z Cupertino pojawiały się już w 2004 roku. Od samego początku głównym założeniem było, aby był to pojazd elektryczny. Apple dość pilnie strzeże wszelkich szczegółów projektu, jednak w sieci co jakiś czas pojawiają się skrawki informacji, na których możemy opierać dalsze spekulacje dotyczące Apple Car. Jednym z nich były ostatnie informacje o systemach bezpieczeństwa i komunikacji z innymi uczestnikami ruchu.

Źródło