Apple Car - wiemy kiedy ma pojawić się na drogach samochód od Apple

Jeśli wierzyć doniesieniom o planach firmy Apple na najbliższą dekadę, to w ofercie firmy z Cupertino znajdzie się zupełnie nowy produkt. Podobnie jak iPhone'a, iPada i Apple Watcha będzie można go zamieścić w kategorii produktów mobilnych, chociaż nie będzie miał z przenośnymi gadżetami elektronicznymi zbyt wiele wspólnego.

Apple rzadko kiedy zapowiada wydanie konkretnego produktu na długo przed wprowadzeniem go na rynek. Jednym z wyjątków jest Apple Watch, który zadebiutuje dopiero na wiosnę, a pierwszy raz świat zobaczył jak będzie wyglądał zegarek od producenta iPhone'ów i iPadów pod koniec zeszłego roku.

Do premiery samochodu Apple, o którego planowanym debiucie informuje Bloomberg, pozostało jeszcze wiele lat. Firma Tima Cooka w żadnym oficjalnym komunikacie nie przedstawiła informacji, jakoby pracowała nad własnym samochodem, ale takie wnioski można wyciągnąć patrząc na jej ruchy związane z segmentem motoryzacyjnym.

Apple Car - wiemy kiedy ma pojawić się na drogach samochód od Apple

Apple już teraz pojawia się w samochodach dzięki połączeniu z iPhone'm

Apple już teraz zaznacza swoją obecność na rynku samochodów poprzez CarPlay, czyli system multimedialnych w autach kontrolowany z poziomu iPhone'a. Producent smartfonów, tabletów i komputerów miałby wedle źródeł Bloomberga wprowadzić samochód do sprzedaży w 2020 roku. Byłby to pojazd zasilany energią elektryczną.

Na to że Apple pracuje nad samochodem wskazuje to, jakich pracowników przyjmuje firma. Wśród nich znajdują się osoby, które w przeszłości pracowały nad różnymi elementami aut, w tym chociażby nad pasami bezpieczeństwa. Trudno wyobrazić sobie, by te osoby miały w przyszłości projektować zawiasy w laptopach lub przyciski w telefonach.

5 lat na wyprodukowanie samochodu od podstaw to jednak bardzo mało czasu, ale niewykluczone, że prace nad samochodem Apple rozpoczęły się znacznie wcześniej. Do myślenia daje też sukces Tesli, która już teraz z powodzeniem rozwija rynek samochodów elektrycznych.

źródło: bloomberg.com