Apple Design Awards 2008

Firma Apple w trakcie odbywającego się w San Francisco sympozjum Worldwide Developers Conference ogłosiła zdobywców wyróżnień Apple Design Awards. Sześć spośród jedenastu nagród wręczono twórcom produktów związanych z iPhone'm. Co ciekawe, jeden produkt zdobył dwa wyróżnienia - dla najlepszej aplikacji dla Leoparda oraz najlepszej aplikacji do obróbki multimediów.

Jury przyznające wyróżnienia składało się z 50 pracowników firmy z siedzibą w Cupertino, którzy w swoich wyborach kierowali się takimi kryteriami jak innowacyjność, wrażenia użytkownika, adaptacja technologii i wydajność.

Producenci wyróżnionych aplikacji, zgodnie z deklaracją Apple, otrzymają w nagrodę m.in. po dwa 15-calowe MacBooki Pro, dwa monitory Apple Cinema Display 30", iPhone'a 8 GB oraz członkostwo Apple Developers Conference (pakiet Premium), zwrot kosztów biletu WWDC 2008 E-ticket. Za zwycięstwo w kategorii najlepszej aplikacji studenckiej dla Leoparda przewidziano nagrody w postaci jednego MacBooka Pro, jednego monitora Apple, iPoda touch 16 GB, członkostwa w Apple Developers Conference (pakiet Student Membership) i pokrycia kosztów biletu WWDC 2008 E-ticket.

Poniżej - lista zwycięzców.

Najlepsza aplikacja dla Mac OS X Leopard i najlepsza aplikacja do edycji multimediów dla Mac OS X Leopard - ScreenFlow 1.1.1 - narzędzie do tworzenia i edycji screencastów.

Screenflow

Screenflow