Apple M1 czyni cuda. Apple nie nadąża z produkcją!

Wprowadzenie na rynek procesora Apple M1 było strzałem w dziesiątkę. Dzięki architekturze ARM Apple odnotowuje gigantyczny wzrost sprzedaży. Stwarza to jednak pewnie problem - chodzi o możliwości produkcyjne w dobie pandemii koronawirusa.

Osoby, które uznawały procesor Apple M1 nie miały racji. Konsumenci na całym świecie docenili nowe konstrukcje firmy Apple z wbudowanym układem ARM. Szczególnie dobrze sprzedają się najtańsze komputer przenośne w ofercie firmy. Mowa o MacBooku Air oraz 13 calowym MacBooku Pro z dwoma portami Thunderbolt. Modele te odnotowały niemalże dwukrotny wzrost sprzedaży po premierze wersji z procesorami Apple M1.

MacBook Pro M1

MacBook Pro M1

Firma Strategy Analytics opublikowała najnowszy raport. Wynika z niego, że w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedaż MacBooków Air oraz Pro wzrosła w porównaniu z pierwszym kwartałem o 94%. Dostawy wzrosły z 2,9 mln w pierwszym kwartale 202 roku egzemplarzy do 5,7 miliona egzemplarzy w pierwszym kwartale 2021 roku.

Analitycy sugerują, że zwiększona sprzedaż ma związek z przejściem na pracę i naukę zdalną, która skłoniła konsumentów do wymiany leciwych komputerów, które stały się głównym narzędziem pracy.

Należy podkreślić, że wyniki udało się osiągnąć pomimo ogromnego niedoboru chipów i komponentów, który wciąż trwa i paraliżuje pracę rynku technologicznego.

Apple zamierza utrzymać wysoką sprzedaż poprzez wprowadzenie na rynek zupełnie nowej generacji MacBooka Pro. Mowa o wersja z 14 i 16 calowymi ekranami Mini-LED.

Źródło: imore.com