Apple Mac App Store rusza w styczniu

Firma Apple ogłosiła, iż w pierwszym tygodniu stycznia uruchomiona zostanie nowa wersja popularnego App Store. Tym razem przygotowano ją z myślą o użytkownikach systemów operacyjnych Mac OS X.

Już szóstego stycznia wystartuje nowa odsłona popularnego App Store firmy Apple. Została ona przygotowana z myślą o osobach korzystających z Mac OS X. Usługa zostanie uruchomiona w dziewięćdziesięciu krajach jednocześnie i rzecz jasna zostanie podzielona na kilka kategorii. Jej użytkownicy będą mogli przejrzeć aplikacje edukacyjne, lifestyle’owe, użytki, gry, programy zwiększające produktywność oraz aplikacje do projektowania i obrabiania plików graficznych.

Podobnie jak App Store na iPhone’a, iPoda Touch i iPada, nowość firmy Apple pozwala dokonywać zakupów lub pobierać darmowe aplikacje w intuicyjny sposób - przy pomocy paru kliknięć myszki. Sama usługa zostanie dodana do systemu operacyjnego Mac OS X Snow Leopard w formie darmowej aktualizacji.

Zobacz również:

"App Store zrewolucjonizował świat mobilnych aplikacji. Mamy nadzieję, że uda nam się zrobić to samo dla komputerów osobistych dzięki Mac App Store, który wyszukiwanie i kupowanie aplikacji czyni łatwym i przyjemnym. Nie możemy się doczekać startu szóstego stycznia" - mówił Steve Jobs w kilka chwil po ogłoszeniu nowych planów firmy Apple.