Apple Mountain Lion "wysysa" baterie MacBooków

Firma Apple wprowadziła niedawno na rynek system operacyjny OS X 10.8 (Mountain Lion). Niestety wielu użytkowników donosi, że ma on zły wpływ na żywotność baterii ich "jabłkowych" laptopów.

Mountain Lion został udostępniony 25 lipca. Niestety wkrótce potem na forach Apple pojawiło się sporo wpisów użytkowników, którzy twierdzą, że instalacja nowego systemu wpłynęła negatywnie na żywotność akumulatorów ich MacBooków Pro i Air. Według niektórych osób wspomniany czas pracy na baterii w porównaniu do konfiguracji laptopa z systemem Lion uległ skróceniu nawet o połowę.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, co powoduje te niekorzystne zmiany. Firma Apple rozpoczęła już jednak prace nad rozwiązaniem problemu kontaktując się z niezadowolonymi użytkownikami i prosząc ich o rejestrowanie danych monitorujących pracę ich sprzętu.

To nie pierwszy raz

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek, gdy aktualizacja systemu przygotowana przez programistów Apple miała negatywny wpływ na żywotność baterii. Podobny problem dotknął bowiem kilka miesięcy temu osoby, które zainstalowały system iOS 5.0.

_______________________

Czy doświadczyliście podobnych problemów wraz z instalacją Mountain Lion?