Apple Music - nowy rywal Spotify

Apple zaprezentowało wczoraj oficjalnie swoją nową usługę muzyczną. Podczas konferencji WWDC 2015 firma z Cupertino wyjaśniła, jak będzie działać Apple Music.

Apple Music to nowa i długo oczekiwana usługa pozwalająca na strumieniowanie muzyki z chmury na urządzenia użytkowników. Apple, będące właścicielem sklepu iTunes, wprowadza model dystrybucji podobny do tego, jaki oferują serwisy pokroju Spotify i Deezer.

Na Apple Music składać się będą trzy elementy. Pierwszym z nich będzie usługa strumieniowania utworów z chmury. W ramach abonamentu użytkownicy będą mogli słuchać milionów utworów z bazy Apple Music bez konieczności płacenia za pojedyncze utwory.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Oprócz tego Apple uruchamia globalną internetową stację radiową Beats 1. Przez 24 godziny na dobę będzie można słuchać za pośrednictwem aplikacji Apple Music nie tylko wybranych przez twórców stacji utworów, ale też audycji poświęconych muzyce.

Apple Music - nowy rywal Spotify

Apple Music zostało oficjalnie zaprezentowane

Trzecią częścią Apple Music będzie Connect, czyli wyspecjalizowany serwis społecznościowy. Za jego pośrednictwem artyści będą mogli wysyłać do swoich fanów wiadomości oraz dzielić się z nimi materiałami multimedialnymi.

Apple Music zadebiutuje na urządzeniach mobilnych Apple, w tym iPhonie, iPadzie, iPodzie touch i Apple Watch już 30 czerwca wraz z systemem operacyjnym iOS 8.4 w 100 państwach na świecie. Oprócz tego aplikacja trafi do systemów Windows i OS X, a w przyszłości na Apple TV oraz Androida.

Po trzymiesięcznym okresie próbnym cena abonamentu miesięcznego za Apple Music w USA wyniesie 9,99 dol. za jedną osobę lub 14,99 dol. za sześcioosobowy pakiet rodzinny. Polskie ceny i termin dostępności w naszym kraju nie są jeszcze znane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: