Apple Music - ruszyła polska strona

Apple Music to nowa usługa muzyczna, która pojawiła się w odpowiedzi firmy z Cupertino na takie serwisy jak Spotify czy Deezer. Odpowiedź to mocno spóźniona, jednak Apple ma tylu fanów, że być może odniesie sukces.

Apple Music ma być dostępne od 30 czerwca w 100 krajach. Serwis stawia na płatne subskrypcje, ale każdy będzie mógł zarejestrować się na trzy miesiące (90 dni) bez żadnych kosztów. Komu się spodoba, będzie mógł wykupić subskrypcję jednoosobową lub rodzinną. Ta druga opcja przeznaczona jest dla grupy do sześciu osób. Kosztować ma niecałe 8 euro na miesiąc (ok. 34 złotych), a jednoosobowa - 4,99 euro (ok. 21 złotych). Apple Music integruje się z posiadanym przez użytkownika kontem iTunes, dzięki czemu cała kolekcja jest pod ręką.

Strona Apple Music po polsku

Strona Apple Music po polsku

Oczywiście oferta przeznaczona jest dla posiadaczy urządzeń Apple, ale od samego początku można będzie korzystać z niej także na systemach Windows. Dodatkowo na jesieni 2015 roku ma ukazać się wersja dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. Jednak czy użytkownicy, którzy mają już pozakładane konta w innych serwisach tego typu będą skłonni przenosić się do nowego? Jak na razie nie widać niczego nowego, co skłaniałoby do takiego działania. Ale czas pokaże, czy to dobre posunięcie Apple.