Apple Music wprowadza Replay - listę najlepszych piosenek roku

Apple Music goni konkurencje. Usługa podobnie, jak Spotify oferuje już listę ulubionych przebojów 2019 roku.

Apple Music podobnie, jak inne produkty i usługi Apple stało się fenomenem rynkowym. Usługa strumieniowania muzyki z sieci zadebiutowała na rynku zaledwie cztery lata temu. Na początku użytkownicy i redaktorzy technologiczni nie wróżyli jej świetlanej przyszłości. W końcu na rynku istniała spora konkurencja. Najbardziej popularniejszą usługą tego typu było Spotify, które stało się znane na całym świecie, a użytkownicy mogli przebierać spośród innych mniej znanych usług. Obecnie po czterech latach i pomimo wielu ograniczeń Apple Music jest jednym z najpopularniejszych serwisów stremingowych, a Spotify zyskało poważnego konkurenta. Pomimo bardzo silnej integracji z ekosystemem Apple i braku dostępności dobrych aplikacji klienckich na inne platformy Apple Music bije rekordy popularności.

Apple Music wprowadza Replay - listę najlepszych piosenek roku

Obecnie programiści z Cupertino udostępnili użytkownikom nową funkcję. Apple Music Replay pozwoli abonentom sprawdzić jakie były ich ulubione utwory w 2019 roku. Wraz ze startem usługi pojawią się również playlisty dla lat poprzednich o ile użytkownik posiadał wcześniej konto w Apple Music. Podobnie, jak w przypadku innych playlist można je dodać do ulubionych, przesyłać strumieniowo na inne urządzenia lub pobrać do pamięci offline urządzenia.

Zobacz również:

  • Co zamiast Spotify? Alternatywne serwisy streamingowe

Usługa Replay od Apple działa na innej zasadzie niż coroczne playlisty od Spotify. Gigant z Cupertino postanowił bowiem, że skład playlisty będzie się dynamicznie zmieniać w ciągu roku. Dzięki temu playlista będzie ewoluować wraz z aktualnymi upodobaniami użytkownika i stanie się bardziej spersonalizowana. Dane w playliście będą aktualizowane w każdą niedzielę, aby zaktualizować najnowszą aktywność słuchaczy.

Playlista Apple Music Replay jest dostępna z poziomu aplikacji Apple Music na komputerach Mac i urządzeniach mobilnych z systemami watchOS, iPadOS oraz iOS. Apple Music Replay można również odtworzyć za pomocą specjalnie przygotowanej na tą okazję strony internetowej.

Źródło: techcrunch.com, apple.com