Apple Music wprowadza Replay - listę najlepszych piosenek roku

Apple Music goni konkurencje. Usługa podobnie, jak Spotify oferuje już listę ulubionych przebojów 2019 roku.

Apple Music podobnie, jak inne produkty i usługi Apple stało się fenomenem rynkowym. Usługa strumieniowania muzyki z sieci zadebiutowała na rynku zaledwie cztery lata temu. Na początku użytkownicy i redaktorzy technologiczni nie wróżyli jej świetlanej przyszłości. W końcu na rynku istniała spora konkurencja. Najbardziej popularniejszą usługą tego typu było Spotify, które stało się znane na całym świecie, a użytkownicy mogli przebierać spośród innych mniej znanych usług. Obecnie po czterech latach i pomimo wielu ograniczeń Apple Music jest jednym z najpopularniejszych serwisów stremingowych, a Spotify zyskało poważnego konkurenta. Pomimo bardzo silnej integracji z ekosystemem Apple i braku dostępności dobrych aplikacji klienckich na inne platformy Apple Music bije rekordy popularności.

Apple Music wprowadza Replay - listę najlepszych piosenek roku

Obecnie programiści z Cupertino udostępnili użytkownikom nową funkcję. Apple Music Replay pozwoli abonentom sprawdzić jakie były ich ulubione utwory w 2019 roku. Wraz ze startem usługi pojawią się również playlisty dla lat poprzednich o ile użytkownik posiadał wcześniej konto w Apple Music. Podobnie, jak w przypadku innych playlist można je dodać do ulubionych, przesyłać strumieniowo na inne urządzenia lub pobrać do pamięci offline urządzenia.

Usługa Replay od Apple działa na innej zasadzie niż coroczne playlisty od Spotify. Gigant z Cupertino postanowił bowiem, że skład playlisty będzie się dynamicznie zmieniać w ciągu roku. Dzięki temu playlista będzie ewoluować wraz z aktualnymi upodobaniami użytkownika i stanie się bardziej spersonalizowana. Dane w playliście będą aktualizowane w każdą niedzielę, aby zaktualizować najnowszą aktywność słuchaczy.

Playlista Apple Music Replay jest dostępna z poziomu aplikacji Apple Music na komputerach Mac i urządzeniach mobilnych z systemami watchOS, iPadOS oraz iOS. Apple Music Replay można również odtworzyć za pomocą specjalnie przygotowanej na tą okazję strony internetowej.

Źródło: techcrunch.com, apple.com