Apple News z iOS 9 oficjalnie nie działa w Polsce, ale jest na to sposób

Apple News to nowa aplikacja do iPhone'ów i iPadów, która już zadebiutuje już za kilka dni razem z iOS 9. Niestety przynajmniej na razie oficjalnie usługa nie będzie dostępna w Polsce. To ograniczenie na szczęście da się obejść.

Niestety, jak na razie Apple News nie jest dostępne w Polsce co związane jest zapewne z brakiem polskiej wersji językowej usługi. W wersji Golden Master systemu iOS 9, który za kilka dni będzie miał premierę, aplikacja jest zainstalowana, ale nie widać jej na pulpicie głównym iPhone'a lub iPada. Wszyscy chętni mogą jednak uruchomić Apple News.

Aby włączyć dostęp do aplikacji Apple News na swoim urządzeniu wystarczy dokonać jednej drobnej zmiany w ustawieniach telefonu lub tabletu. W ustawieniach trzeba przejść do sekcji Ogólne, a następne wybrać pozycję Język i region. W polu Region należy zamiast Polski wybrać z listy Stany Zjednoczone. Może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia.

Ta zmiana Ustawienia regionu urządzenia są niezależne od regionu wybranego w sklepie App Store oraz ustawień konta Apple ID. Zmiana regionu nie wpływa też na język interfejsu oraz format wyświetlanych danych.

Z Apple News można skorzystać również w Polsce

Z Apple News można skorzystać również w Polsce

Apple News to agregator treści z internetu, w którym użytkownicy będą mogli dodać do ulubionych zarówno współpracujących z Apple wydawców, jak i interesujące ich tematy. Na podstawie listy ulubionych tematów Apple News przygotowuje dla użytkownika aktualizowaną na bieżąco cyfrową gazetę.

Wydawcy treści w internecie nie są do końca zadowoleni z nowej aplikacji Apple. Ogranicza ona liczbę formatów reklamowych, które mogą wykorzystać przy swoich publikacjach. Apple z kolei chce, by treści prezentowane w Apple News były w przystępny sposób i bardzo restrykcyjnie pochodzi np. do formatu reklam wideo.