Apple OS X Mountain Lion. Wersja deweloperska wydana

Firma Apple udostępniła Mac OS X Mountain Lion Developer Preview, czyli wersję deweloperską następcy systemu Mac OS X Lion. Wraz z nową wersją oprogramowania firma z Cupertino jeszcze więcej czerpie ze swojego mobilnego systemu - iOS.

W rok po udostępnieniu systemu Mac OS X Lion Apple planuje wydać jego następcę. Nazywa się on Mountain Lion (oznaczony został numerem 10.8) i pojawi się na rynku latem.

Podobnie jak w przypadku wspomnianego OS X Lion, Mountain Lion będzie dysponował wieloma rozwiązaniami, które pojawiły się już w mobilnym systemie iOS. Jak widać Apple dąży do zwiększenia interoperacyjności tych dwóch platform.

Zobacz również:

  • Apple Vision Pro zostało w końcu zaprezentowane. Oto najnowsze gogle VR od Apple
  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami

Dzisiaj Apple wydało Mac OS X Mountain Lion Developer Preview, czyli wersję deweloperską nowego systemu. Wraz z nią udostępniło również betę aplikacji Messages, która zastąpić ma iChat.

Oprócz wspomnianej aplikacji Messages użytkownicy nowego systemu mogą liczyć m.in. na takie rozwiązania z iOS jak Przypomnienia, Notatki, Centrum notyfikacji, integracja z Twitterem, Centrum gier i AirPlay Mirroring.

Warto też dodać, że Mountain Lion to również możliwość limitowania rodzaju aplikacji, które użytkownik może instalować oraz, co nie powinno dziwić, większa integracja z serwisem iCloud.

Więcej informacji na temat nowego systemu znajdziecie pod tym adresem. Znajduje się tam również centrum pobierania dla deweloperów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: