Apple One - nowy zestaw usług zadebiutuje z iPhone 12

Apple planuje wprowadzić nowy abonament, który obejmie Apple Music, tv+ oraz Apple Arcade. Usługa zostanie zaprezentowana 12 października 2020 roku.

Apple w zeszłym roku postanowiło jeszcze bardziej zwiększyć swoje dochody poprzez wprowadzenie usług. Na rynku obok Apple Music pojawiło się Apple Arcade, News+ oraz tv+. Wszystkie z wymienionych usług dostępne są w ramach oddzielnych subskrypcji, co sprawia, że jeżeli chcielibyśmy korzystać z nich wszystkich musimy przygotować niemałą sumę do comiesięcznego opłacania subskrypcji.

Apple Music, Apple TV oraz iCloud

Apple Music, Apple TV oraz iCloud

Bloomberg donosi, że Apple zamierza przygotować serię pakietów, dzięki którym usługi dostępne będą w niższych cenach.

Rozwiązanie ma być wprowadzone na rynek pod nazwą handlową Apple One. Całość ma wystartować już w październiku tego roku. Apple omówi nowy model subskrypcji podczas eventu zorganizowanego specjalnie dla iPhone 12.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o grupowych metodach subskrypcji usług Apple. Po raz pierwszy wspomnieli o nich analitycy Goldman Sachs już w październiku 2018 roku.

Dodatkowo w oprogramowaniu iOS w w wersji 13.5.5 beta Apple wspominało o ofertach bundle w kodzie źródłowym systemu operacyjnego. Pakiet ma obejmować Apple Arcade, Apple TV+, Apple Music, Apple News+.

Bazową usługą w Apple One ma być Apple Music. Kolejne usługi mają być dodawane jako pakiety dodatkowe.

Apple do tej pory nie informowało o sprzedawaniu swoich usług w promocyjnych pakietach. Więcej informacji o Apple One powinno pojawić się na Apple Special Event w październiku.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje aktualnie iPhone 11

Źródło: cultofmac.com