Apple Pro Mouse

Niezadowoleni użytkownicy okrągłych myszek Apple'a powinni się cieszyć - ten gryzoń wydał już ostatnie tchnienie.

Niezadowoleni użytkownicy okrągłych myszek Apple'a powinni się cieszyć - ten gryzoń wydał już ostatnie tchnienie.

W drugim podejściu Apple'a do kwestii oryginalnych myszek powstało znacznie ciekawsze urządzenie. Chociaż nie wszyscy użytkownicy Macintoshy będą zadowoleni (głównie z powodu braku drugiego przycisku), to i tak nowa myszka oznacza ogromny postęp w stosunku do krążka hokejowego.

Błyszcząca myszka

Nowa myszka, wyprodukowana ze specjalnego tworzywa sztucznego, przypomina raczej kroplę rtęci niż urządzenie peryferyjne.

Apple Pro Mouse
Kupić nie kupić Cenę 70 USD netto (lub za darmo przy kupnie nowego Maca) Apple Mouse Pro można uznać za sensowną, choc wyceniono ją odrobinę drożej niż mysz Microsoftu Intellimouse (urządzenie optyczne z dwoma przyciskami i kółkiem przewijania). W każdym razie nowa myszka jest ciekawą propozycją dla użytkownikówv Macintoshy zmęczonych myszkowaniem na okrągło.

Apple Mouse Pro oznacza przełom technologiczny. Apple będzie pierwszym producentem komputerów, który dołącza myszkę optyczną do wszystkich swoich systemów. Wykorzystuje ona wiązkę światła i czujnik optyczny do wykrywania ruchu po powierzchni; w środku nie ma żadnych ruchomych części. Sprawia to, iż nowe urządzenie działa lepiej i bardziej precyzyjnie. Myszki można używać praktycznie na dowolnym podłożu, włączając w to nawet twoją dłoń (ale nie na szklanym biurku czy lustrze).

Z punktu widzenia użytkownika, myszka jest praktycznie idealna - po większości rodzajów powierzchni przesuwa się z łatwością łyżwiarza olimpijskiego, co oznacza znaczną przewagę nad myszkami mechanicznymi. Cała górna ścianka jest przyciskiem umożliwiającym klikanie bez potrzeby dużego wysiłku. Moim jedynym zastrzeżeniem jest zbyt krótki kabelek. Nowa myszka Apple Pro jest zarówno pięknym, jak i bardzo precyzyjnym optycznym urządzeniem wejściowym.