Apple Remote Desktop 2: przyspieszenie i 50 nowych funkcji

Koncern Apple poinformował o nowej wersji programu Apple Remote Desktop. Jego zadaniem jest pomoc administratorom sieci we wsparciu użytkowników oraz dystrybucji oprogramowania na poszczególne komputery.

Druga wersja Apple Remote Desktop jest szybsza i zawiera ponad 50 nowych funkcji. Przy jej pomocy administrator sieci może w łatwy sposób wygenerować raporty dotyczące konfiguracji sprzętowej oraz listę zainstalowanego na komputerach oprogramowania, zdalnie instalować aplikacje i określać kalendarz okresowych instalacji. Może on również widzieć, co w danym momencie dzieje się na komputerze użytkownika, dzięki funkcji podglądu pulpitu. Opcja ta działa zarówno na komputerach z zainstalowanym systemem Mac OS X, jak i maszynach z Windowsem i Linuksem, które korzystają z mechanizmu VNC (Virtual Network Computing).

Apple Remote Desktop 2 pracuje na komputerze z procesorem G3 i systemem operacyjnym Mac OS X w wersji 10.2.8. Wymagana jest karta sieciowa lub kart AirPort do komunikacji bezprzewodowej. Program w wersji pozwalającej na zarządzanie 10 stanowiskami kosztować ma 299 USD. Edycja dla nieograniczonej liczby użytkowników kosztuje 499 USD. Aplikacja dostępna będzie w sprzedaży od lipca.

Więcej informacji: http://www.apple.com/remotedesktop