Apple Siri z obsługą języka polskiego może pojawić się w nowej wersji iOS

Asystent głosowy Apple może wreszcie po kilku latach od premiery otrzymać wsparcie języka polskiego. Wskazuje na analiza kodu systemu iOS 8.1.2 w której znalazły się odniesienia do wspierania polskiej wersji językowej przez Siri.

Siri to aplikacja systemowa dostępna w urządzeniach mobilnych z systemem iOS która pozwala na obsługę urządzenia za pomocą głosu. Użytkownicy mogą zadawać swojemu smartfonowi pytania i wydawać polecenia z wykorzystaniem komend opartych o język naturalny.

Apple wyposażyło asystenta głosowego w możliwość wyszukiwania informacji z internetu oraz między innymi zapisywania przypomnień lub ustawiania budzika na konkretną godzinę. Można też wywołać połączenie do konkretnej osoby lub podyktować treść SMS-a.

Zobacz również:

  • iOS 15.2 pokaże historię serwisową iPhone'a
  • Najlepsze procesory dla smartfonów 2021/2022. Jaki układ wybrać? [Poradnik]
  • Oto Beats Fit Pro - tańsze od AirPods Pro i lepsze do AirPods 3!
Apple Siri z obsługą języka polskiego może pojawić się w nowej wersji iOS

Siri może w przyszłości przemówić po polsku

Do tej pory z tego udogodnienia nie mogli jednak skorzystać w pełni użytkownicy z Polski. Z Siri możemy rozmawiać po angielsku, ale asystent głosowy nie oferuje u nas wszystkich dostępnych funkcji. Nasz rodzimy język do tej pory nie jest niestety obsługiwany przez Apple.

Asystent głosowy Apple dostępny jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i kilku innych państwach i obsługuje tylko wybrane języki. To się może jednak zmienić, ponieważ w kodzie systemu iOS wykryto informacje sugerujące udostępnienie nowych wersji językowych Siri.

Asystent głosowy Apple może w przyszłości doczekać się wsparcia języka polskiego, czeskiego oraz słowackiego. Pozwoli to na odpowiadanie przez Siri na pytania użytkowników o np. pobliskie restauracje i zmianę ustawień urządzenia w ojczystym języku.

źrodło: 9to5mac.com