Apple Siri zagości w OS X 10.9. Wiemy to dzięki ogłoszeniu o pracę...

Firma Apple zamieściła na swojej stronie ofertę pracy, która sugeruje, że w następnej wersji OS X znajdzie się wirtualny asystent Siri.

Przeglądanie ofert pracy zamieszczanych przez czołowe korporacje może stanowić dla dziennikarzy ciekawe źródło informacji. Dokładnie z takim przypadkiem mamy do czynienia czytając zamieszczone niedawno na stronie Apple ogłoszenie, w którym poszukuje się osoby na stanowisko Siri UI Engineer (projektanta interfejsu graficznego Siri).

Oferta pracy na stanowisko Siri UI Engineer

Oferta pracy na stanowisko Siri UI Engineer

Niby nic interesującego, gdyby nie fakt, że kandydat na to stanowisko powinien posiadać bardzo dobrą wiedzę z zakresu systemów Unix, a w szczególności OS X (nic nie wspomniano o znajomości iOS). Ponadto musi cechować go "pasja do platformy Macintosh oraz umiejętność pisania prostych, eleganckich programów, które są łatwe i zabawne w użyciu".

Oznaczać to więc może, że wirtualny asystent Siri, który pojawił się na rynku wraz z iPhone'em 4S, być może zagości również w następnej wersji systemu OS X o numerze 10.9 (jego kodowa nazwa to Lynx, czyli Ryś), która jest w ostatnim czasie coraz częstszym gościem logów serwisów poświęconych Apple. Wkrótce więc powinniśmy się doczekać jej oficjalnej zapowiedzi (pierwsza wersja developer preview OS X 10.8 pojawiła się w lutym 2012 roku).

Jeżeli jesteście zainteresowani złożeniem oferty na wspomniane stanowisko to niestety jest już za późno. Apple przyjęło już odpowiedniego kandydata.