Apple TV 4K 2021 - powodzenia z wymianą baterii w pilocie

Producent zestawów do serwisowania sprzętu od Apple podjął się wyzwania rozbiórki tegorocznego Apple TV 4K.

Apple jest znane z tworzenia trudnych do naprawy produktów, przynajmniej przez nieautoryzowane serwisy. Zdarza się jednak, że firma wypuści na rynek urządzenie, które będzie odbiegać od tej reguły. Apple TV jest jednym z łatwiejszych w naprawie urządzeń i nie wydaje się, aby miało się to zmienić w tym roku.

Rozebranie boxa od Apple TV w istocie wydaje się dość przyjemne i łatwe w wykonaniu, zwłaszcza jeśli jest się zaznajomionym z rozbiórka innych urządzeń Apple. Wystarczy lekko podważyć dolną płytkę, a następnie użyć zwykłego śrubokręta typu Torx, aby odkręcić i wyjąć wentylator, płytę główną, radiator i zasilacz.

iFixit odkrył, że ciemne pudełko - które jest obudową całego urządzenia - jest w rzeczywistości transparentne dla światła podczerwonego. Oznacza to, że nie trzeba być precyzyjnym podczas celowania pilotem. Kolejnym zaskoczeniem był sposób podpięcia wentylatora - zamiast standardowego kabla, użyto jedynie złotych punktów kontaktowych.

Dla kontrastu, pilot nowej generacji nie był w rzeczywistości tak łatwy do rozłożenia na części pierwsze. iFixit był zmuszony do usunięcia wszystkich zaślepek i podkładki nawigacyjnej przed próbą wyciągnięcia płytki zawierającej baterię. Na szczęście bateria była tylko lekko przyklejona, więc nie trzeba było wiele siły, aby ją wyciągnąć.

Podczas gdy sam Apple TV 4K 2021 dostał od iFixit ocenę 8 na 10, to pilot (który nie był oceniany) prawdopodobnie zdobyłby tylko marne 2 punkty. Biorąc pod uwagę, jak mała jest bateria pilota, trudno zakładać, że będzie mieć długą żywotność. Rozczarowujące, ale nie zaskakujące, jest zatem, że Apple zdecydowało się na sprawienie, że będzie on trudny w wymianie. Dodatkowym minusem może być jego cena, na polskim rynku za sam pilot zapłacimy 289zł.

Źródło: slashgear.com