Apple TV już na rynku

Od 22 marca Apple TV jest już dostępne w amerykańskich i zachodnioeuropejskich sklepach. Urządzenie, kosztujące 299 dolarów pozwala na bezprzewodowe przesyłanie filmów z komputera do telewizora. Niestety współpracuje tylko z programem do odtwarzania multimediów iTunes.

Set-top-box Apple TV wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 40 gigabajtów i obsługuje sieci bezprzewodowe w standardzie 802.11 b/g/n. Oczywiście ma również porty ethernet i złącze HDMI. Teoretycznie iTunes daje użytkownikowi dostęp do ponad 400 filmów, 4 milionów piosenek, kilku tysięcy teledysków.

Niestety, użytkownicy nie znajdą tam póki co filmów w wysokiej rozdzielczości, co dziwi o tyle, że Apple reklamuje swój najnowszy produkt hasłem "jeśli to jest na iTunes, jest również na twoim panoramicznym telewizorze". Dlaczego Apple nie zdecydowało się umieścić a iTunes choć kilku filmów HD? Nie wiadomo, zwłaszcza, że urządzenie współpracuje tylko z telewizorami obsługujacymi rozdzielczości minimum 480p. Mimo tej sporej wady Apple TV zbiera niezłe recenzje w zagranicznych serwisach internetowych.

Apple TV już na rynku

Set-top-box Apple TV

Apple TV sprzedawane jest za 299 dolarów. Niestety w Polsce sklep iTunes nie działa, mała więc szansa na to, by w najbliższym czasie sprawdzić, czy nowe dzieło firmy Steve'a Jobsa warte jest tej ceny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: