Apple TV w końcu z aplikacją na Windows'a

Gigant z Cupertino przypomniał sobie, że na świecie jest również kilkaset milionów użytkowników systemu Windows 10.

Apple jest bardzo specyficzną firmą. To technologiczny gigant, który produkując sprzęty rzadko chwali się specyfikacją techniczną urządzeń, co już samo w sobie jest bardzo dziwne. Na prezentacji nowych urządzeń nigdy nie padają informacje o przepustowości pamięci RAM, zastosowaniu takiego, a nie innego chipsetu. Apple z każdej premiery robi show i pokazuje pozytywne aspekty sprzętu przydatne dla użytkowników.

Apple TV w końcu z aplikacją na Windows'a

Od pewnego czasu firma zmieniła swój model działania i zaangażowała się w oferowanie usług. Pierwszą z nich jest oczywiście iCloud, który zyskał nowe plany taryfowe. Później dołączyło do niego Apple Music, a w tym roku Apple Arcade oraz Apple TV+. Co łączy wszystkie te produkty? Chodzi o wszechobecną integrację. Każda usługa świetnie współpracuje z urządzeniami od Apple, ale brakuje aplikacji dla urządzeń z systemami takimi, jak Android i Windows.

Wszystko wskazuje na to, że Apple przypomniało sobie o użytkownikach konkurencyjnych platform, którzy nie chcą zakupić sprzętu z logiem nagryzionego jabłka. Firma upatruje w nich teraz potencjalnych odbiorców swoich usług. Jak donosi portal Neowin Apple szuka programistów, którzy zajmą się budową aplikacji Apple TV oraz Apple Music na system operacyjny Windows 10. W planach są również programy odpowiednie dla Xbox'a One.

Post na LinkedIn informuje, że Apple szuka starszego programisty, który zajmie się budową aplikacji Apple Music i Apple TV na Windows'a. Plusem ma być doświadczenie we wdrażaniu programów z UWP, które działają na konsoli Xbox One.

W chwili obecnej system Windows jest jedyną wspieraną przez iTunes platformą. Po aktualizacji do macOS Catalina aplikacja ta znikła z komputerów Mac. Bardzo prawdopodobne, że przy okazji zmian również Windows pożegna się z iTunes. Ciekawi jesteśmy jak w takim przypadku synchronizowane będą urządzenia z iOS i iPadOS?

Wszyscy użytkownicy Windows'a, a także urządzeń od Apple powinni uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli firma dopiero rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego kandydata na stanowisko to wdrożenie nowych programów odbędzie się najwcześniej za około rok. Możliwe również, że Apple w pewnym momencie zaniecha rozwoju aplikacji Apple TV i Apple Music na Windows'a. Należy przypomnieć, że platforma ta traktowana jest nieco po macoszemu. Ostatnia aktualizacja iTunes na Windows'a pochodzi z marca tego roku.