Apple TV w połowie marca

Urządzenie o nazwie Apple TV do sprzedaży trafi dopiero w połowie marca. Dwa tygodnie temu przedstawiciele Apple zapewniali, że Apple TV będzie w sklepach jeszcze w lutym. Teraz przyznają, że start dystrybucji opóźni się.

Apple TV ma być urządzeniem typu set-top-box, które pozwoli na strumieniowe przekazywanie filmów z komputera PC lub Mac do odbiornika telewizyjnego. Wyposażone będzie w 40-gigabajtowy dysk twardy, obsługę bezprzewodowej sieci 802.11b/g/n oraz porty Ethernet i HDMI a jego cena detaliczna wynosić ma 299 dolarów.

Steve Jobs zaprezentował nowy pomysł jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Początkowa data wprowadzenia sprzętu do sprzedaży przypadała na koniec lutego br. Na początku miesiąca pojawiła się jednak informacja, że Apple nie zdoła przygotować odpowiedniej liczby sztuk, w związku z czym premiera przesunięta będzie na marzec. Co ciekawe, Steve Jobs zdementował te pogłoski, twierdząc, że pierwsze partie towaru zostaną wysłane na pewno jeszcze w drugim miesiącu roku. Dni mijały a o Apple TV trochę przycichło - do momentu, kiedy koniec miesiąca stał się faktem a urządzenia nadal nie ma w sklepach.

"Pakowanie Apple TV zajmuje kilka tygodni więcej niż przewidywaliśmy, teraz planujemy rozpocząć dostawy w połowie marca" - powiedziała dzisiaj w rozmowie z dziennikarzami serwisu vnunet.com rzeczniczka prasowa firmy.