Apple TV+ z niższą jakością transmisji w Europie

Apple podobnie jak Netflix obniża jakość, aby zapobiec przeciążeniu sieci w Europie.

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że życie społecznie obywateli przeniosło się do sieci, co z kolei przełożyło się na jej przeciążenie w niektórych rejonach europy. Praca zdalna, nauczanie na odległość oraz nadmiar czasu spowodowały, że ludzie eksploatują łącza sieciowe nawet o 70 procent intensywniej, niż dotychczas.

Apple TV+ z niższą jakością transmisji w Europie

Źródło: apple.com

Europejczycy pozostający w kwarantannie obejrzą swoje ulubione seriale w nieco niższej rozdzielczości. Wszystko po to, aby zapobiegać przeciążeniu sieci.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • iMac, iPad Pro, AirTags i Apple TV 4K. Co warto kupić i w jakiej wersji?
  • Jak podłączyć dodatkowe ekrany do Mac'a

Komisja Europejska wezwała Netflixa do obniżenia jakości streamingu w Europie. Zarząd przedsiębiorstwa przychylił się do wniosku i przez najbliższe 30 dni Netflix'a obejrzymy w nieco niższej rozdzielczości, niż dotychczas.

Do inicjatywy dołączył również Amazon ze swoją usługą Amazon Prime. Również Apple zdecydowało się obniżyć jakość przesyłanego wideo na starym kontynencie, aby zmniejszyć obciążenie sieci.

Portal Mashable dotarł do informacji, które potwierdzają, że Apple obniżyło jakość transmisji w Apple TV+ na wybranych rynkach. Apple nie odpowiada na pytania wysłane przez amerykańskich dziennikarzy.

Portal 9to5Mac poinformował, że Europejscy użytkownicy mogą odtwarzać wideo jedynie w bardzo niskiej rozdzielczości z 670 pikselami w poziomie. Oznacza to, że transmisja nie posiada nawet rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Na Twitterze pojawia się coraz więcej wpisów od rozżalonych użytkowników, którzy twierdzą, że Apple zdecydowało się na zbyt dużą kompresje.

Oto treść jednego z wpisów:

Jestem Włochem i oglądałem 'Truth' na Apple TV 4K i wydawało mi się. że oglądam w rozdzielczośći SD, ale nie chciałem w to uwierzyć

Użytkownicy donoszą, że po uruchomieniu narzędzi programistycznych dowiedzieli się, że odtwarzają materiał w rozdzielczości 670 x 308 pikseli. W chwili obecnej nie wiadomo czy Apple zdecyduje się na jakąś rekompensatę w zamian za obniżenie jakości.

Sprawdź, ile kosztuje Apple TV 4K.

Źródło: mashable.com