Apple: Tim Cook przeprasza i...zachęca do korzystania z map innych firm!

Nowe mapy dostarczone przez Appe wraz z aplikacją iOS 6 spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. W związku z tą przykrą sytuacją sam Tim Cook uderzył się w pierś i opublikował przepraszający list otwarty.

Wraz z wydaniem systemu iOS 6 firma Apple zrezygnowała z map Google zastępując je własną aplikacją Mapy zbudowaną w oparciu o dane kartograficzne holenderskiej firmy TomTom. Niestety okazało się, że jest ona mocno niedorobiona sprawiając wiele problemów i zawierając dużo błędów.

Użytkownicy iOS 6 "dali upust swojemu niezadowoleniu" w ankiecie przeprowadzonej przez firmę On Device, która objęła 16 000 osób i wykazała, że wskaźnik zadowolenia z systemu iOS 6 wynosi obecnie 7,65 punktu, czyli jest mniejszy niż w przypadku poprzednika - iOS 5.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

W związku z tą wpadką sam Tim Cook opublikował list otwarty przepraszając w nim użytkowników:

"Do naszych klientów

W Apple dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć produkty światowej klasy, które zapewniają naszym klientom najlepsze wrażenia. Wraz z udostępnieniem w zeszłym tygodniu naszych nowych map, nie sprostaliśmy temu zobowiązaniu. Jest nam niezmiernie przykro z powodu frustracji naszych klientów i robimy wszystko, co tylko możliwe, aby stworzyć lepsze mapy.

Naszą aplikację z mapami wydaliśmy razem z pierwszą wersją iOS. Wraz z upływem czasu chcieliśmy dostarczyć naszym klientom jeszcze lepsze Mapy zawierające takie funkcje jak nawigacja turn-by-turn, głosowa integracja, Flyover i mapy wektorowe. Aby to zrobić, musieliśmy od podstaw stworzyć zupełnie nową wersję aplikacji Mapy.

Obecnie już ponad 100 milionów urządzeń z systemem iOS wykorzystuje nowe Apple Mapy i z każdym dniem dołączają do nich kolejne. W nieco ponad tydzień użytkownicy nowych map wyszukali prawie pół miliarda lokalizacji. Im więcej naszych klientów korzysta z nowych map, tym szybciej staną się one lepsze. Jesteśmy również wdzięczni za wszystkie opinie, które od Was otrzymaliśmy.

W czasie poprawiania naszej aplikacji Mapy możecie skorzystać alternatywnych map dostępnych w App Store takich jak Bing, MapQuest i Waze, lub z map Google bądź Nokii poprzez przeglądarkę i stworzyć ikonę skrótu na Waszym ekranie głównym dla ich webowych aplikacji.

Wszystko, co robimy w Apple ma na celu uczynienie naszych produktów najlepszymi na świecie. Wiemy, że właśnie tego od nas oczekujecie i będziemy pracować bez przerwy do momentu, w którym nasze mapy osiągną ten sam, niewiarygodnie wysoki standard.

Tim Cook

CEO Apple"

Warto też dodać, że Apple postanowiło przestać nazywać swoją aplikację "najpiękniejszą" na świecie zmieniając nieco jej opis, co też możecie zobaczyć na poniższym porównawczym obrazku:

Apple: Tim Cook przeprasza i...zachęca do korzystania z map innych firm!

Ponadto stworzyło przydatną w obecnej sytuacji sekcję o nazwie "Find maps for your iPhone".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: