Apple WWDC 2020: iOS 14 oficjalnie, iPhone w końcu dostanie widżety

WWDC 2020, czyli najważniejsza impreza dla sympatyków Apple rozpoczęła się od zapowiedzi nowej wersji iOS.

Sama prezentacja iOS 14 nie jest wielkim zaskoczeniem, jednak już wiadomość o widżetach z pewnością do takowych należy. Apple przez lata broniło się przed ich wprowadzeniem, nie chcąc zbytnio upodobnić się do konkurencyjnego Androida. Jak widać, producent w końcu się "złamał" i najnowsza wersja systemu iOS 14 pozwoli użytkownikom iPhone'ów na dowolne układanie widżetów, w tym na nowym ekranie domowym.

iOS 14 widżety

iOS 14 widżety

Co nam jeszcze przyniesie iOS 14? Między innymi zupełnie nowe aplikacje. Wyjątkowo pomocna może okazać się Apple Translate, która obsłuży 11 języków i pozwoli nie tylko dokładnie tłumaczyć wybrane frazy, ale również prowadzić naturalne rozmowy. Co istotne, działać będzie ona również w trybie offline.

Spore zmiany czekają Apple Messages, które coraz bardziej przypomina pełnoprawny komunikator dla grup. Pojawi się łatwiejsze zarządzanie konwersacjami oraz czatami grupowymi. App Library z kolei ułatwi nam organizowanie aplikacji.

iOS 14 przyniesie ze sobą również funkcję picture-in-picture, która pozwoli oglądać wideo w pomniejszym okienku, które będzie wyświetlane ponad innymi. Wzbogacone zostaną również takie aplikacje jak: Apple Maps oraz CarPlay. Ta ostatnia otrzyma funkcję CarKey, która pozwoli otwierać samochody za pomocą iPhone'a.

iOS 14 - kiedy premiera?

Nowa wersja systemu iOS zostanie udostępniona najwcześniej za kilka miesięcy, najprawdopodobniej będzie to wrzesień lub październik.

Zobacz również: Samsung Galaxy Watch 3 na nowych zdjęciach, tym razem z włączonym wyświetlaczem