Apple WWDC - niezbyt przyjemne podsumowanie

Konferencja Apple obfitowała w nowości związane z systemami OS X Yosemite i iOS 8. Niestety na tym koniec...

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że konferencja WWDC nastawiona jest praktycznie wyłącznie na nowości w systemach OS X Yosemite i iOS 8 oraz aplikacjach. Obraz ekosystemu Apple, jaki wyłania się z przedstawionych nam informacji jest naprawdę imponujący i słusznie cieszący użytkowników sprzętu amerykańskiej firmy przede wszystkim ze względu na wiele rozwiązań mających na celu mocniejsze zintegrowanie wspomnianych systemów. Mowa tutaj np. o dodaniu możliwości odbierania na Maku przychodzących na iPhone'a połączeń telefonicznych.

WWDC rozczarowuje?

O ile pod względem programowym faktycznie pojawiło się wiele miłych niespodzianek, o tyle ogólnie konferencję WWDC możemy chyba jednak uznać za rozczarowującą. Nie tylko bowiem nie doczekaliśmy się prezentacji/zapowiedzi nowych produktów, co jednak w sumie i tak było raczej mało prawdopodobne, ale nie byliśmy świadkami prezentacji jakiegokolwiek motywu sprzętowego...

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.10.2021]
  • MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.10.2021]
  • Wszystkie nowe produkty Apple z lipca 2021 roku

Dla przypomnienia, podczas WWDC 2012 aktualizacji doczekał się 13-calowy MacBook Air oraz zaprezentowana została nowa rodzina MakBooków Pro z ekranami Retina. Rok później znacząca aktualizacja "dopadła" zarówno 11- jak i 13-calowe MacBooki Air. Co jednak najważniejsze, światu przedstawiony został potężny i zaskakujący przede wszystkim nietuzinkowym designem nowy Mac Pro.

___________________

Czy macie podobne odczucia?