Apple Watch. Dlaczego nie jest warty swojej ceny?


Apple Watch i aplikacje systemowe

Po pierwszym uruchomieniu Apple Watch użytkownik może być nieco oszołomiony. Po naciśnięciu koronki w widoku tarczy pokazuje się widok wszystkich zainstalowanych aplikacji w formie plastra miodu. Poszczególne ikony można zamieniać miejscami w podobny sposób, jak na iPhonie. Dodatkowe programy można usuwać dotykając krzyżyka.

Oprócz kilku aplikacji do pomiaru czasu najciekawsze programy do Apple Watch to mapy z Nawigacją GPS i Passbook wyświetlający kody QR z karty pokładowej. Oprócz tego jest wykaz połączeń i wiadomości SMS, wirtualny pilot do Apple TV, poczta elektroniczna oraz aplikacja Muzyka pozwalająca sterować wyjściem audio w telefonie.

Sklep z aplikacjami do Apple Watch

Apple Watch wyposażono w wiele aplikacji

Apple Watch wyposażono w wiele aplikacji

Jeszcze przed premierą zegarka Apple pojawiła się sekcja "Polecany" w aplikacji Apple Watch będąca częścią App Store. Apple chwaliło się, że zaraz po premierze było już dostępne ponad 3 tys. aplikacji pisanych z myślą o wsparciu zegarka.

Niestety, w praktyce ciężko znaleźć cokolwiek interesującego. Wielu deweloperów pisało swoje aplikacje jeszcze zanim zobaczyło zegarek na żywo. Pozostaje mieć nadzieję, że biblioteka dostępnych pozycji tbędzie teraz stale rosnąć.

Ładowanie Apple Watch

Jak dotąd nowe urządzenie Apple boryka się z ogromną krytyką ze względu na krótki czas pracy. W praktyce nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać, ale konieczność ładowania zegarka w nocy wyklucza zastosowanie go w celu monitorowania snu.

Apple Watch potrafi rozładować się do zera w przeciągu zaledwie kilkunastu godzin, a ładowanie gadżetu pomimo bardzo małego akumulatora jest czasochłonne. Wszystko ze względu na niestandardową ładowarkę magnetyczną.

Apple Watch: Podsumowanie

Do ładowanie zegarka Apple Watch wykorzystywana jest magnetyczna ładowarka

Do ładowanie zegarka Apple Watch wykorzystywana jest magnetyczna ładowarka

Nowy produkt Apple ciężko określić jednoznacznie jako udany. Osoby kupujący dotychczas wszystkie nowe produkty Apple pewnie i tak się skuszą na nowego Apple Watch, ale wszystkim innym sugerujemy zastanowić się kilka razy, czy to oby dobra decyzja.

Nowy produkt Apple to gadżet tylko dla posiadaczy iPhone'ów. Sprawdzi się on w wielu sytuacjach, w których użycie telefonu byłoby niewskazane, ale zdecydowanie nie jest warty swojej ceny. W tym wypadku, podobnie jak w przypadku pierwszego iPhone'a i iPada, warto poczekać na drugą iterację tego urządzenia.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących