Apple Watch. Dlaczego nie jest warty swojej ceny?

Apple Watch to pierwsze urządzenie Apple z nowej kategorii produktowej w przeciągu ostatnich pięciu lat. To też pierwszy nowy gadżet od producenta z Cupertino, który został zaprojektowany bez udziału Steve'a Jobsa. Sprawdzamy, czy zegarek Apple Watch w wersji Sport jest sprzętem wartym uwagi, czy też może drogą i niepotrzebną nikomu zabawką.


Oczekiwania związane z nowym produktem Apple były ogromne. Producent zapowiedział zegarek Apple Watch, który wbrew temu co można by oczekiwać nie nazywa się iWatch, jeszcze w zeszłym roku. Urządzenie po pół roku od prezentacji trafiło do sprzedaży, ale jak na razie mogą cieszyć się nim tylko nieliczni szczęśliwcy, którym udało się złożyć z powodzeniem zamówienie typu preorder.

Jak wygląda Apple Watch?

Apple Watch. Dlaczego nie jest warty swojej ceny?

Dostępne jest mnóstwo różnych wzorów Apple Watch

Zegarek Apple w przeciwieństwie do klasycznym czasomierzy nie ma okrągłej tarczy. Producent wyposażył go w prostokątny wyświetlacz o dłuższym pionowym boku. W obudowie znalazł się przycisk, cyfrowa koronka, głośnik, mikrofon oraz autorskie mocowanie pasków.

Zobacz również:

Nowy produkt Apple przypomina nieco pierwszego iPhone'a. Firmy takie jak LG i Motorola przygotowały zegarki działające pod kontrolą platformy Android Wear z okrągłymi ekranami, ale producent iPhone'a zdecydował się na prostszy design obudowy swojego zegarka.

Z czego wykonany jest Apple Watch?

Apple Watch w zależności od modelu może mieć kopertę wykonaną z aluminium w najtańszej wersji Apple Watch Sport lub ze stali w nieco droższym modelu nazwanym po prostu Apple Watch.

W ofercie znalazły się też zegarki Apple Watch Edition wykonane ze złota, ale ceny takiego gadżetu zaczynają się od 10 tys. euro w górę. Dla porównania Apple Watch Sport kosztuje w przeliczeniu 1700-2000 zł.

Szkło w zegarku

Apple Watch. Dlaczego nie jest warty swojej ceny?

Podstawowa wersja Apple Watch Sport ma aluminiową kopertę

Zegarki Apple różnią się nie tylko materiałem obudowy, ale też szkłem jakie pokrywa wyświetlacz. W przypadku Apple Watch Sport jest to szkło Ion-X, a droższe zegarki pokryte są szkłem szafirowym.

W praktyce przekłada się to na większą odporność szkła w zegarkach Apple Watch i Apple Watch Edition. Apple Watch Sport oferuje za to nieco lepszą czytelność obrazu w mocnym słońcu.