Apple Watch Series 4 z LTE dostępny w Orange [10.04.2019]

Sieć Orange wprowadza do sprzedaży Apple Watch z obsługą eSIM.

Apple Watch Series 4 z LTE dostępny w Orange [10.04.2019]

Źródło: macworld

Aktualizacja [10.04.2019]: Apple Watch 4 (Cellular + GPS) będzie dostępny w salonach Orange oraz na stronie WWW operatora od piątku 12 kwietnia.

Rzecznik prasowy Wojciech Jabczyński poinformował na Twitterze, że od kwietnia tego roku w sieci Orange będzie można kupić zegarek Apple Watch Serii 4 (GPS + Cellular) z obsługą sieci komórkowej. Zakupu będzie można dokonać w salonach stacjonarnych oraz na stronie operatora. Równolegle z premierą najnowszej generacji zegarka z modemem sieci komórkowej Orange wdroży usługę eSIM dla wszystkich smartwatchy producenta, które obsługują sieć komórkową. Ceny są na razie nieznane.

eSIM

eSIM (Embedded SIM) to nowy wirtualny format karty SIM, która jest wbudowana bezpośrednio w urządzenie. Czasami nazywana jest również profilem eSIM. Do chipu eSIM znajdującego się w urządzeniu operator może zdalnie przypisać numer karty SIM. Po wgraniu karty eSIM urządzenia może łączyć się z siecią komórkową w taki sam sposób, jakby karta SIM fizycznie się w nim znajdowała. Karta eSIM stosowana jest także w iPhone Xr, Xs oraz Xs Max.