Apple Watch Series 5 niedostępny - premiera nowego zegarka tuż tuż

Większość konfiguracji Apple Watch Series 5 w Apple Store jest niedostępna. Krok ten zwiastuje premierę Apple Watch Series 6.

Jesień zbliża się nieubłaganie. Jest to okres premier sprzętu firmy Apple. Obecnie spodziewamy się premiery nowych urządzeń mobilnych - iPhone 12, Apple Watch Series 6 oraz taniego iPada. Możliwe, że zadebiutują jeszcze inne nowości takie, jak słuchawki AirPods.

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5

Na stronie Apple nie da się już zamówić większości konfiguracji zegarka Apple Watch Series 5, co może wskazywać na dzisiejszą premierę nowego modelu.

Klienci z całego świata zauważyli, że większość popularnych konfiguracji zegarka Apple Watch Series 5 jest niedostępna. Nie da się zamówić nawet podstawowych zegarków z aluminiową kopertą oraz czarnym lub białym paskiem silikonowym.

Portal 9to5Mac zweryfikował stronę internetową Apple w celu sprawdzenia dostępności zegarków. Największe braki są obecnie w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Japonii. W niektórych regionach czas oczekiwania na wysyłkę Apple Watch wynosi około dwóch tygodni.

Niedostępna jest również opcja odbioru w sklepie. Jest to związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Jon Prosser oraz Mark Gurman przekazywali za pośrednictwem Twittera, że Apple może zaprezentować nowe urządzenia we wtorek 8.09 o godzinie 15:00 czasu lokalnego w Polsce. Ujawniona zostanie także data premiery najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 12.

W Polskim Apple Store również występują problemy z dostępnością zegarków Apple Watch Series 5. Oczekuje się, że Apple Watch Series 6 nie przyniesie dużych zmian wizualnych. Zamiast nich otrzymamy nowe czynniki z funkcją wykrywania poziomu tlenu we krwi. Nie zabraknie również lepszego monitorowania snu. Na rynku powinien pojawić się także tańszy model zegarka, który zastąpi ciągle dostępnego Apple Watch Series 3 z 2017 roku.

Niedostępny Apple Watch Series 5 w Apple Store

Niedostępny Apple Watch Series 5 w Apple Store

Sprawdź ile kosztuje Apple Watch Series 5.

Źródło: 9to5mac.com