Apple Watch Series 5 z Always-on-display

Nowy Apple Watch w końcu z wyczekiwaną funkcją.

Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch Series 5 podczas wrześniowej prezentacji najnowszych modeli iPhone'a. Główną nowością jest zmieniony ekran z trybem Always-on. To pierwszy Apple Watch z takim rozwiązaniem, które przez konkurencje stosowane jest już od dłuższego czasu. Cena zegarka zaczyna się od 1999 zł za wersję z silikonowym paskiem. Przedsprzedaż już trwa, a nowe modele pojawią się w sklepach od 20 września.

Apple Watch Series 5 z Always-on-display

Wiele konkurencyjnych smartwatchy posiada ekran pracujący przez cały czas już od wielu lat. Jako przykład podać można Samsunga Gear lub Huawei Watch GT. Apple nie zawsze jest innowatorem i czasami musi gonić konkurencję. Tak jest właśnie w tym przypadku. Apple Watch Series 5 to aktualizacja przyrostowa zeszłorocznego modelu.

Apple Watch Series 5 wprowadza również nowe wersje i konfiguracje. Apple otworzyło również Apple Watch Studio. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą dopasować wygląd i rozmiar Apple Watch do swoich potrzeb. Zegarek oferowany jest w dwóch rozmiarach - 40 mm oraz 44 mm z aluminium, tytanu stali nierdzewnej lub ceramiki z wieloma rożnymi paskami lub bransoletami.

Wyświetlacze Always-on to świetne rozwiązanie, ale w wielu przypadkach negatywnie wpływa ono na czas pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu. Apple deklaruje, że nowy model jest w stanie wytrzymać bez ładowania tyle, co poprzednik. Producent deklaruje 18 godzin pracy bez ładowania, więc nadal trzeba będzie zdejmować i ładować Apple Watch w nocy.

Główną nowością jest jednak sam wyświetlacz. To panel typu LTPO, który posiada zmienną częstotliwość taktowania od 1 Hz do 60 Hz. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić baterię, gdy zegarek pracuje w trybie czuwania.

Podniesienie nadgarstka lub dotknięcie ekranu powoduje jego wybudzenie i rozjaśnienia.

Na rynku pojawią się nowe, niedostępne wcześniej wersje skonstruowane we współpracy z Nike oraz Hermes. Apple zaprzestaje sprzedaży Apple Watch Series 4, ale w sklepach pozostaną modele Series 3. Cena od 999 zł.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących