Apple Watch Series 5 z Always-on-display

Nowy Apple Watch w końcu z wyczekiwaną funkcją.

Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch Series 5 podczas wrześniowej prezentacji najnowszych modeli iPhone'a. Główną nowością jest zmieniony ekran z trybem Always-on. To pierwszy Apple Watch z takim rozwiązaniem, które przez konkurencje stosowane jest już od dłuższego czasu. Cena zegarka zaczyna się od 1999 zł za wersję z silikonowym paskiem. Przedsprzedaż już trwa, a nowe modele pojawią się w sklepach od 20 września.

Wiele konkurencyjnych smartwatchy posiada ekran pracujący przez cały czas już od wielu lat. Jako przykład podać można Samsunga Gear lub Huawei Watch GT. Apple nie zawsze jest innowatorem i czasami musi gonić konkurencję. Tak jest właśnie w tym przypadku. Apple Watch Series 5 to aktualizacja przyrostowa zeszłorocznego modelu.

Apple Watch Series 5 wprowadza również nowe wersje i konfiguracje. Apple otworzyło również Apple Watch Studio. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą dopasować wygląd i rozmiar Apple Watch do swoich potrzeb. Zegarek oferowany jest w dwóch rozmiarach - 40 mm oraz 44 mm z aluminium, tytanu stali nierdzewnej lub ceramiki z wieloma rożnymi paskami lub bransoletami.

Wyświetlacze Always-on to świetne rozwiązanie, ale w wielu przypadkach negatywnie wpływa ono na czas pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu. Apple deklaruje, że nowy model jest w stanie wytrzymać bez ładowania tyle, co poprzednik. Producent deklaruje 18 godzin pracy bez ładowania, więc nadal trzeba będzie zdejmować i ładować Apple Watch w nocy.

Główną nowością jest jednak sam wyświetlacz. To panel typu LTPO, który posiada zmienną częstotliwość taktowania od 1 Hz do 60 Hz. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić baterię, gdy zegarek pracuje w trybie czuwania.

Podniesienie nadgarstka lub dotknięcie ekranu powoduje jego wybudzenie i rozjaśnienia.

Na rynku pojawią się nowe, niedostępne wcześniej wersje skonstruowane we współpracy z Nike oraz Hermes. Apple zaprzestaje sprzedaży Apple Watch Series 4, ale w sklepach pozostaną modele Series 3. Cena od 999 zł.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących