Apple Watch Series 6 z lepszym śledzeniem aktywności oraz termometrem

Nowy smartwatch od Apple zaoferuje nowe algorytmy śledzenia aktywności. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się miejsce dla termometru.

Apple Watch od lat kreowany jest przez producenta na świetne urządzenie do śledzenia naszej aktywności. Kolejne generacje Apple Watch oferują coraz lepsze wyposażenie i algorytmy monitorujące trening. Już Apple Watch Series 5 posiada bardzo dokładny system śledzenia naszej aktywności, ale Apple Watch Series 6 będzie w tym jeszcze lepszy. Zegarek ma zaoferować zupełnie nowy tryb śledzenia aktywności podczas uprawiania jogi, który pozwoli na wykrycie aktualnie przybranej pozy.

Apple Watch Series 5 z paskiem sportowym

Apple Watch Series 5 z paskiem sportowym

Firma Apple otrzymała ostatnimi czasy patent na nowe rozwiązanie, który został zauważony przez Patnetly Apple. Dokument otrzymał nazwę "Pose and heart rate energy expenditure for yoga" i określa metodę dokładniejszego śledzenia zużycia kalorii podczas uprawiania jogi.

Nowy zegarek Apple Watch Series 6 powinien być w stanie lepiej określić naszą aktywność dzięki danym z pulsometru oraz czujników ruchu. Nowy sytem ma pozwolić na dokładniejsze monitorowanie ilości spalanych kalorii. Co ciekawe rozwiązanie może zostać połączone z wbudowanym termometrem. Dzięki temu rozwiązaniu w przypadku, gdy użytkownik uprawiał będzie jogę w ciepłe dni zegarek zarejestruje spalenie większej ilości kalorii.

Bardzo możliwe, że system śledzenia aktywności podczas uprawiania jogi oparty na pulsometrze oraz czujnikach ruchu trafi również do starszych zegarków wraz z aktualizacją do watchOS 7.

Niestety obecne modele nie posiadają wbudowanego termometru, więc wszystkie funkcje związane z pomiarem temperatury zostaną zarezerwowane dla nowego zegarka Apple Watch Series 6.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

Zegarek Apple Watch Series 6 zostanie zaprezentowany we wrześniu 2020 roku razem z iPhone'm 12. Niestety obecność termometru i nowego trybu śledzenia aktywności podczas uprawiania jogi nie jest w 100% potwierdzony.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje Apple Watch Series 5

Źródło: techradar.com