Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że co rok odświeża swoje produkty. Nie inaczej wygląda sytuacja ze smartwatchami. W tym miejscu będziemy zbierali i analizowali wszystkie dostępne informacje dotyczące Apple Watch Series 7. Premiera tuż po wakacjach?

Apple Watch Series 7. Źródło: renderbyian.com

W tym artykule postaramy się na bieżąco przekazywać wszystkie informacje dotyczące Apple Watch 7: od zmian w wyglądzie, po informacje o oprogramowaniu, do ceny i daty premiery.

Apple Watch Series 7 – data premiery

Po niewątpliwym sukcesie Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE pod koniec 2020 roku, nieuniknionym jest, że w podobnym okresie 2021 ujrzymy ich kolejną wersję.

Zobacz również:

 • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
 • Apple Watch powiadomi Cię, gdy zapomnisz swojego iPhone'a
 • Wrześniowa niespodzianka od Apple! Chodzi o stare urządzenia

Kiedy możemy spodziewać się pojawienia najnowszych od Apple? Każda z ostatnich czterech generacji inteligentnych zegarków miała swoje premiery we wrześniu:

 • Apple Watch Series 3: 22 września 2017
 • Apple Watch Series 4: 21 września 2018
 • Apple Watch Series 5: 20 września 2019
 • Apple Watch Series 6: 18 września 2020

Kierując się dotychczasowymi terminami premier zegarków giganta z Cupertino możemy śmiało obstawiać, że oficjalne ogłoszenie i debiut na rynku Apple Watch Series 7 nastąpi w ostatnich dwóch tygodniach września tego roku. Możemy spodziewać się kolejnego wirtualnego eventu, podobnego do zorganizowanego w czerwcu WWDC 2021, który okazał się dla firmy wielkim sukcesem.

Możliwym jest także wariant, w którym Apple zorganizuje jedno wydarzenie, na którym zaprezentuje Apple Watch Series 7 oraz iPhone'a 13, którego premiera ma odbyć się w tym samym czasie.

Apple Watch Series 7 – cena

Nie wiemy jeszcze ile będą kosztować najnowsze zegarki od Apple, natomiast prześledzenie cen poprzednich smartwatchy w dniach ich premier może dać nam pewne wskazówki dotyczące kwoty, jaką przyjdzie nam zapłacić za tegoroczny model:

 • Apple Watch Series 6: od 1899 zł
 • Apple Watch Series 5: od 1999 zł
 • Apple Watch Series 4: od 1899 zł
 • Apple Watch Series 3: od 1749 zł

Warto też zwrócić uwagę na to, że w ofercie dostępne były różne warianty każdego z modeli, różniące się kolorem oraz materiałami, z których wykonane były koperta oraz pasek. Z tego powodu niektóre wersje były droższe. Możemy jednak zakładać, że cena tegorocznego smartwatcha będzie oscylować wokół dwóch tysięcy złotych.

Zauważmy też, że ceny zegarków z aluminiową kopertą są dużo niższe od tych z kopertą tytanową, więc decydując się na wytrzymalszy materiał, musimy liczyć się z dużo wyższą ceną urządzenia.

Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

Apple Watch Series 7. Źródło: renderbyian.com

Apple Watch Series 7 – watchOS 8

W trakcie wydarzenia WWDC 2021, które odbyło się 7 czerwca Apple ogłosiło powstanie najnowszego systemu operacyjnego napędzającego smartwatche: watchOS 8. Tego samego dnia udostępniona została deweloperska wersja beta najnowszej odsłony systemu. To właśnie on będzie odpowiedzialny za pracę Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

watchOS 8

Jakich nowości możemy oczekiwać? Apple zdecydowało się na udoskonalenie opcji zdrowotnych. Aplikacja Oddech otrzyma zupełnie nowy wygląd i zmodyfikowane animacje. Podczas snu zegarek będzie w stanie śledzić częstość oddechów. Aplikacja treningowa otrzyma dodatkową możliwość śledzenie treningu tai-chi, a Fitness+ kompletnie nową serię treningów. Jakby tego było mało, całość zostanie zintegrowana z wszystkimi urządzeniami Apple. Będziemy mogli korzystać z nowej wersji aplikacji Zdjęcia, która pozwoli nam na tworzenie nowych unikalnych tarcz.

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami, Apple uruchomiło wczoraj otwarte beta testy systemu watchOS 8. Jeżeli jesteście ciekawi działania systemu, na którym pracować będzie Apple Watch Series 7, to z tego artykułu dowiecie się jak wziąć udział w testach.

Apple Watch Series 7 – odświeżony design?

Fani urządzeń Apple mogli poczuć się nieco rozczarowani, kiedy dowiedzieli się, że szósta generacja zegarków ich ulubionego producenta nie przyniesie żadnych znaczących zmian w kwestii wyglądu. Jednak jeszcze przed ich zeszłoroczną premierą niektórzy analitycy rynku zapowiadali, że zmiany nadejdą wraz z kolejna wersją smartwatchy, która pojawi się w 2021 roku.

Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

Apple Watch Series 7. Źródło: renderbyian.com

Znany z wiarygodnych przecieków Jon Prosser twierdził w maju tego roku, że nowa seria smartwatchy będzie różniła się od dostępnych na rynku modeli. Apple po raz pierwszy od 2018 roku ma zaoferować zupełnie nowy design. Nadchodzące zegarki otrzymają płaskie krawędzie oraz grubszą obudowę. Kształt koperty także ma ulec zmianie i ma być ona nieco bardziej kwadratowa, niż w poprzednich modelach. Na lewej krawędzi widać nowe głośniki. Rozciągają się one na całej długości koperty. Po przeciwnej stronie znajdziemy koronkę, mikrofon oraz całkowicie płaski przycisk Home. Apple ma zrezygnować z wypukłego szkła ochronnego i zastąpić go płaską wersją.

Wygląda też ma to, że paski z poprzednich modeli Apple Watch będą kompatybilne z nadchodzącym zegarkiem. Kolejną z nowości zapowiedzianych przez Jona Prossera jest nowy wariant kolorystyczny. Ma to być zielony odcień znany już ze słuchawek AirPods Max.

Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

Apple Watch Series 7. Źródło: renderbyian.com

Takie przecieki są także zaprzeczeniem innych plotek, wedle których Apple przygotowywało zegarek z okrągłą kopertą. Jest to mało prawdopodobny wariant, biorąc pod uwagę doniesienia Prossera oraz wygląd watchOS 8, który Apple pokazało w trakcie konferencji WWDC.

Innym z ciekawych patentów zgłoszonych przez producenta był zegarek ze zginającym się ekranem oplatającym nasz nadgarstek i zachodzącym na opaskę. Pomimo, iż grafiki, które wyciekły prezentują się obiecująco, to taki projekt wygląda bardziej na melodię przyszłości, niż realny pomysł, który w najbliższym czasie będzie można wcielić w życie.

Apple Watch Series 7 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [12.07.2021]

Apple Watch Series 7. Źródło: renderbyian.com

Apple Watch Series 7 – nowe funkcje

Część z nowych funkcji dostępnych w smartwatchu opisaliśmy już mówiąc o nowych systemie watchOS 8. Czego jeszcze możemy spodziewać się od Apple Watch Series 7? Wedle pojawiających się w ostatnich tygodniach plotek zegarek ma być wyposażony w monitor poziomu glukozy we krwi dla diabetyków. Do tej funkcji używałby podczerwieni świecącej przez skórę użytkownika, zamiast drogich pasków testowych.

Inne z plotek mówiły o pojawieniu się czytnika linii papilarnych. Nie wiemy jednak gdzie miałby się znaleźć: byłby wbudowany w wyświetlacz, czy może umieszczony z boku koperty? Oczywiście Apple byłoby w stanie umieścić czytnik w ekranie, jednak poszłaby za tym zapewne znaczna podwyżka ceny urządzenia. Pamiętajmy też, że większość użytkowników odblokowuje swój smartwatch tylko raz, zakładając go rano na rękę. Wciąż dysponujemy innymi możliwościami odblokowania go, więc wprowadzenie kosztownej technologii, z której korzystałoby niewielu użytkowników, może być ryzykowne.

Apple coraz więcej uwagi poświęca dbaniu o zdrowie użytkowników i z każdą kolejną generacją smartwatchy dodaje nowe funkcje, które monitorują stan naszego zdrowia.

Patenty, które w ostatnim czasie zgłaszało Apple sugerują, że firma pracuje nad usprawnieniem systemów monitorowania ciśnienia krwi oraz pulsu użytkownika. Możemy zakładać, że w tym roku otrzymamy dokładniejsze wyniki z czytnika natlenienia krwi, który w Apple Watch Series 6 został umieszczony w kategorii funkcji fitness, a nie zdrowotnej.

W koronce znajdziemy sensor do pomiaru EKG. Nową funkcją zdrowotną ma być możliwość monitorowania poziomu glukozy we krwi.

Apple Watch Series 7 – jakiej specyfikacji możemy się spodziewać?

Podobnie jak w przypadku każdej kolejnej serii smartwatchy, także i teraz możemy spodziewać się poprawy parametrów technicznych zegarka. Liczymy więc na szybszy procesor, ulepszoną łączność bezprzewodową oraz nowy wyświetlacz. W zeszłym roku Apple dodało do zegarka Apple Watch Wi-Fi 5 GHz oraz chip UWB. Możliwe, że tegoroczne wydanie otrzyma kompatybilność z sieciami Wi-Fi 6. Ze względu na wysokie zapotrzebowanie energetyczne oraz niewielkie praktyczne wykorzystanie, istnieje małe prawdopodobieństwo, że w Apple Watch Series 7 pojawi się łączność 5G.

Wedle raportów Bloomberga Apple zamontuje w zegarku wyświetlacz z nowym sposobem laminowania, dzięki czemu ekran znajdzie się bliżej szybki ochronnej. Bloomberg donosi także, że na pokładzie znajdzie się nowy ultra-szerokopasmowy chip UWB drugiej generacji, wydajniejszy procesor, a także zmieniony wyświetlacz.

AKTUALIZACJA 12.07.2021

Wygląda na to, że osoby, które liczyły na implementację czytnika linii papilarnych pod ekranem Apple Watch Series 7 będą musiały obejść się smakiem. Jak podaje Mark Gurman w swoim newsletterze na portalu Bloomberg, Apple nie planuje wprowadzenia Touch ID w tegorocznej serii inteligentnych zegarków.

Takie rozwiązanie byłoby z pewnością bardzo wygodne dla użytkowników dokonujących płatności zbliżeniowych za pośrednictwem zegarka. Oferowałoby dodatkową formę ochrony transakcji oraz naszych danych. Wygląda jednak na to, że nadchodzący smartwatch nie będzie przełomem w ofercie Apple i na powrót tej funkcji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Grafiki: rendersbyian.com

Aktualizacja: 12 lipca 2021 16:20
Aktualizacja: 02 lipca 2021 09:45