Apple Watch Series 7 - o tym zapomniano poinformować!

Do sieci wyciekła dokładna specyfikacja techniczna zegarków Apple Watch Series 7. Okazuje się, że Apple nie poruszyło na prezentacji kilku istotnych kwestii. Czym zaskoczy Apple Watch Series 7?


Na wtorkowej konferencji California streaming firma Apple zaprezentowała również nowe zegarki Apple Watch Series 7. Nowe modele wyglądają inaczej, niż myśleliśmy. Apple lekko zmodyfikowało wygląd, ale nie otrzymaliśmy bardziej kwadratowej obudowy. Wygrały względy praktyczne - Watch ma lekko zaokrąglone rogi i cieńszą kopertę. W środku znalazło się miejsce dla większych wyświetlaczy, nowego systemu ładowania oraz mocowania pasków kompatybilnego z poprzednimi generacjami.

Apple Watch Series 7
Źródło: apple.com

Apple Watch Series 7

Źródło: apple.com

Do sieci trafiła właśnie dokładna specyfikacja techniczna. Zawiera ona kilka elementów, którymi firma Apple nie pochwaliła się na konferencji California streaming. Czym zaskoczy nas Apple Watch Series 7, który trafi do sprzedaży dopiero za jakiś czas?

Zobacz również:

Szkło Ion-X glass oraz jaśniejszy ekran

Tańsze i popularniejsze modele z aluminiową kopertą nadal posiadają szkło Ion-X. Droższe konfiguracje z kopertą ze stali nierdzewnej oferują szkło szafirowe. Wyświetlacz Apple Watch Series 7 jest o 20% większy od tego z Apple Watch Series 6.

Apple zmieniło nieco kopertę, co pozwoliło na zastosowanie cieńszych ramek - ich grubość to aktualnie zaledwie 1,7 mm (względem 3,0 mm w starszych seriach).

Nowa, cieńsza koperta Apple Watch Series 7
Źródło: apple.com

Nowa, cieńsza koperta Apple Watch Series 7

Źródło: apple.com

Szczytowa jasność maksymalna ekranu jest o 70% wyższa. Co ciekawe Apple nie informuje już, że jest to wyświetlacz LTPO OLED.

Porównanie wielkości ekranu z poprzednimi modelami
Źródło: apple.com

Porównanie wielkości ekranu z poprzednimi modelami

Źródło: apple.com

Tego się nie spodziewaliśmy - ten sam procesor co rok temu

Apple przyznało się, że nowy zegarek ma taki sam procesor jak poprzednik. To świetna wiadomość dla posiadaczy starszych modeli - ich wydajność nadal będzie flagowa. Układ Apple S7 to dwurdzeniowy procesor obsługujący 64-bitowe instrukcje.

Przeprojektowany pulsometr

Ze względu na inną kopertę Apple musiało przeprojektować również najważniejsze sensory. Dostały one przy okazji aktualizację. Apple zmieniło czujnik optyczny służący do pomiaru pulsu.

Apple Watch przytył

Każda konfiguracja Apple Watch Series 7 jest cięższa od poprzednich generacji. Najmniejszy model z aluminium waży 32 g bez paska, a najcięższa wersja tytanowa 45,1 g.