Apple Watch Series 7 opóźniony?!

Zaskakujące wieści dochodzą do nas tuż przed spodziewaną premierą nowych smartwatchy.

Fot. Jon Prosser / @RendersbyIan

Wszyscy spodziewamy się, że premiera zegarków Apple Watch Series 7 będzie miała miejsce już 14 września, a pierwsze smartwatche trafią do szczęśliwych nabywców jeszcze pod koniec tego samego miesiąca. Najnowsze informacje przekazane przez portal Nikkei Asia sugerują jednak, że z tym ostatnim możemy mieć pewien problem.

Od wielu miesięcy spekuluje się o tym, jak nowe zegarki będą wyglądać, czym się charakteryzować i jakie nowe funkcje udostępnią użytkownikom. Od dłuższego już czasu znamy spodziewany wygląd zegarków i wiele zmian, które je czekają. Spodziewamy się, że Apple znacząco zmieni ich konstrukcję: smartwatche otrzymają płaskie wyświetlacze, a kształt i wygląd koperty zostanie zbliżony do innych produktów Apple: iPhone'a 12 oraz iPadów. Jeżeli wcześniejsze przecieki się potwierdzą, to spodziewamy się także, że nowe zegarki będą większe od swoich poprzedników. Ich rozmiary mają się zwiększyć o cały milimetr: koperta mniejszego wariantu ma charakteryzować się rozmiarem 41 mm, a większego 45 mm.

Zobacz również:

  • Użytkownicy nie lubią iOS 15? Zaskakujące dane!
  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [20.09.2021]
  • Lidl: sprzęt AGD w niskich cenach - sprawdzamy aktualną ofertę [23.09.2021]

Okazuje się, że w związku z tymi zmianami realizacja przedpremierowych zamówień może zostać przesunięta. Portal Nikkei Asia donosi, że w ubiegłym tygodniu rozpoczęto produkcję Apple Watch Series 7, choć póki co na małą skalę. Pracownicy obsługujący produkcję napotkali jednak pewne krytyczne problemy, które uniemożliwiają osiągnięcie zadowalającego tempa produkcji. Zdaniem źródeł portalu problemy w produkcji spowodowane są złożonością nowego projektu, który znacząco różni się od swoich poprzedników. Powoduje to problemy w odpowiednim łączeniu ze sobą poszczególnych elementów.

Informacje utrzymane w podobnym tonie przekazuje także Mark Gurman z Bloomberga. Z jego raportów dowiadujemy się, że producenci zegarków muszą dostosować się do nowego projektu, co może spowodować problemy z dostępnością i opóźnienia w dostawach smartwatchy.

Z raportu Bloomerga wynika także, że premiera zegarków nie jest zagrożona i jeżeli potwierdzą się wcześniejsze przecieki, odbędzie się 14 września, czyli już za dwa tygodnie. Fani, którzy ze zniecierpliwieniem wyczekują nowych Apple Watch Series 7 mogą jednak zacząć przygotowywać się na ewentualne przesunięcie terminu dostawy.