Apple Watch Series 7 pokaże jeszcze więcej informacji!

Z pozoru niewielka zmiana konstrukcji zegarka może umożliwić o wiele więcej niż dotychczas.

Fot. Jon Prosser, @RendersbyIan

Zmiany w tegorocznych Apple Watch Series 7 możemy nazwać przełomowymi. Gigant z Cupertino po raz pierwszy od wielu lat zdecydował się na odświeżenie konstrukcji swoich zegarków. Jeżeli potwierdzą się wcześniejsze domysły, to już za dwa tygodnie Apple zaprezentuje zegarki z płaskim wyświetlaczem, o spłaszczonej kopercie i zaokrąglonych rogach, co ma przybliżyć ich wygląd do innych produktów marki.

Kolejną ze zmian jest powiększenie koperty zegarków z 40 do 41 mm oraz z 44 do 45 mm. I właśnie ta zmiana ma być kluczowa. Za większą kopertą podąża bowiem większy wyświetlacz.

Zobacz również:

Mark Gurman przekazał także więcej informacji na temat powiększonego wyświetlacza oraz nowych tarcz, które będą udostępnione użytkownikom. Podany wcześniej rozmiar opisuje długość koperty. Dzięki temu rozwiązaniu wyświetlacz powiększy się z 1,78 cala do 1,9 cala w większym wariancie zegarka. Idzie za tym także większa rozdzielczość, która teraz wynosić będzie 396 x 484 pikseli, w porównaniu do Apple Watch Series 6: 368 x 448 px. Wyświetlacz będzie posiadał więc o 16% pikseli więcej, które mogą wyświetlić dodatkowe informacje. W podobnych proporcjach zwiększą się rozmiary wyświetlacza w mniejszym wariancie smartwatcha.

W związku z tymi zmianami Apple przygotowało wiele nowych tarcz i ekranów, spośród których będą mogli wybierać użytkownicy. Nowe zegarki będą mogły między innymi wyświetlić na podzielonym ekranie godzinę oraz kilka innych elementów nałożonych na siebie. Inną z nowości ma być ekran z wszystkimi światowymi strefami czasowymi, nazywany wewnętrznie Atlas. Producent planuje także stworzenie osobnych ekranów dla specjalnych edycji zegarków: między innymi Nike.

Wiele zmian, które Apple Watch Series 7 otrzymują w tym roku niesie jednak za sobą pewne problemy. Druga w historii produktów zmiana wielkości ekranu, nowa konstrukcja koperty i wyświetlacza, spowodowały przerwy i problemy w produkcji zegarków. Możemy mieć jedynie nadzieję, że nie będą miały one wpływu na termin premiery oraz pojawienia się smartwatchy w sklepach.

Źródło