Apple Watch Series 7 z jedną, bardzo istotną nowością

Najnowsze informacje sugerują, że Apple Watch Series 7 zaoferuje rozwiązanie znane z innych sprzętów firmy Apple. Dodatkowo powinna pojawić się bardziej wytrzymała wersja.

Zegarek Apple Watch Series 7 zostanie zaprezentowany już za około dwa miesiące. Bloomberg przekazał ostatnio, że na pokładzie znajdzie się nowy ultra-szerokopasmowy chip UWB drugiej generacji, wydajniejszy procesor, a także zmieniony wyświetlacz. Elementy te są już obecnie w Apple Watch Series 6 i zostaną lekko ulepszone.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6

Kompletną nowością ma być pojawienie się czytnika linii papilarnych Touch ID, którego znamy z komputerów MacBook, iMac, tabletów iPad oraz smartfonów iPhone.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • Apple Watch Series 7 - zobacz jakie modele przygotowało Apple
  • Apple Watch Series 7 wykorzysta stary procesor z Apple Watch Series 6

Niestety Bloomberg nie przekazał, gdzie znajdziemy czytnik linii papilarnych. Sensor raczej nie zostanie zintegrowany z koronką, ponieważ znajdziemy w niej sensor do pomiaru EKG. Czyżby Apple Watch Series 7 miał być pierwszym sprzętem od Apple z sensorem umieszczonym bezpośrednio w ekranie? Wraz z nowym wyświetlaczem jest to prawdopodobne. Niestety brakuje szczegółowych informacji o Touch ID. Dzięki obecności czytnika użytkownicy zegarków Apple Watch nie będę musieli już wpisywać kodu dostępu po założeniu zegarka na nadgarstek.

Chip UWB drugiej generacji pozwoli Apple Watch Series 7 lepiej komunikować się z iPhone oraz akcesoriami takimi jak lokalizatory AirTag.

Zegarek otrzyma również nowy design zgodny z aktualnym językiem stylistycznym firmy Apple. Oznacza to płaskie krawędzie oraz nowe wersje kolorystyczne.

Co ważne po raz pierwszy w historii firma Apple może zaprezentować prawdziwy zegarek dedykowany dla sportowców. Obecnie modele Nike+ wyglądają tak samo jak klasyczne wydania, a ich konstrukcja średnio sprawdza się podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Możliwe, że gigant z Cupertino zaoferuje zegarek Apple Watch Series 7 w wersji Adventure Edition lub Explorer Redition. Będzie on konkurował z produktami Garmina, Polara i Suunto.

Źródło: notebookcheck.net